ترامپ: بایدن را رئیس جمهور «جعلی» نامیده است

© REUTERS / Danny Wildترامپ
ترامپ - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس جمهور آمریکا به وزارت دادگستری و اداره تحقیقات فدرال آمریکا حمله کرد.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در پیام توییتری جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا را رئیس جمهور «جعلی» و دیوان عالی آمریکا را ضعیف و بی‌کفایت نامید.

ترامپ در پیام توییتری نوشت:« یک سرباز جوان در افغانستان به من گفت انتخابات در افغانستان، از انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا امن‌تر است و بهتر اداره می‌شود. انتخابات ما با میلیون‌ها میلیون برگه رأی تقلبی پُستی انتخاباتی شبیه یک کشور جهان سومی با رئیس جمهور جعلی شد.

وزارت دادگستری و اف‌بی‌آی در قبال تقلب آرای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، بزرگترین کلاهبرداری تاریخ ملت ما، بر خلاف شواهد قانع‌کننده هیچ کاری نکردند. آن‌ها باید خجالت بکشند. تاریخ این را به یاد خواهد داشت. هرگز تسلیم نشوید. ششم ژانویه در واشنگتن شما را می‌بینم.

ما مدارکی قطعی داریم اما آن‌ها نمی‌خواهند ببینند. آن‌ها می‌گویند موضعی نداریم. اگر انتخابات ما فاسد باشد کشوری هم نخواهیم داشت».

​انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر برگزار شد. برآوردهای رسانه‌های آمریکا حاکی است جو بایدن با کسب ۳۰۶ رأی الکترال در این انتخابات پیروز شده است. ترامپ ۲۳۲ رأی الکترال به دست آورد اما ترامپ تاکنون از پذیرفتن شکست در انتخابات امتناع ورزیده و بارها تأکید کرده است که بایدن با تقلب به‌عنوان پیروز این فرایند معرفی شده است.

اعضای مجمع گزینندگان چند روز پیش با شرکت در جلسه‌ای در ایالت‌های مختلف، بر اساس نتیجه انتخاباتی که سوم نوامبر برگزار شد به ترامپ یا بایدن رأی دادند. در پایان این رأی‌گیری جو بایدن همان‌طور که برآورد شده بود با ۳۰۲ رأی الکترال به عنوان رئیس‌جمهور منتخب آمریکا انتخاب شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала