ابراز امیدواری روحانی از نشست بودجه ای دولت و مجلس

© AP Photo / Jason DeCrowابراز امیدواری روحانی از نشست بودجه ای دولت و مجلس
ابراز امیدواری روحانی از نشست بودجه ای دولت و مجلس 
 - اسپوتنیک ایران
Telegram
نخستین نشست مشورتی دولت و مجلس ایران در خصوص بودجه سال ۱۴۰۰ برگزار شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، نخستین نشست مشورتی دولت و مجلس در مورد بودجه ۱۴۰۰ کل کشورعصر سه شنبه با حضور  حسن روحانی رئیس‌جمهور کشور، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و اعضای ستاد اقتصادی دولت و رئیس و برخی اعضای کمیسیون تلفیق بودجه مجلس برگزار شد.

روحانی در ابتدای جلسه گفت: هر ساله پس از تقدیم لایحه بودجه به مجلس و پیش از شروع بررسی آن در کمیسیون تلفیق، مقامات اقتصادی دولت و مسئولین تدوین بودجه در سازمان برنامه و بودجه و نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون تلفیق نشست مشترکی برگزار می‌کردند و پس از طرح مباحث مرتبط با لایحه بودجه از سوی دو طرف، نتایج بسیار سودمند و پرفایده‌ای در زمینه بررسی لایحه در صحن مجلس بدست می‌آمد و باعث نزدیک شدن نگرش و نظرات دولت و مجلس در خصوص لایحه بودجه سال آینده می‌شد.

علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران - اسپوتنیک ایران
واکنش دولت به انتقادات برای بودجه ۱۴۰۰ و برنامه اصلاحات

رئیس جمهور ایران ابراز امیدواری نمود که این جلسه مشترک نیز در بررسی و تصویب لایحه بودجه در مجلس مفید و موثر واقع شود و دو طرف بتوانند با بیان نظرات و دیدگاه‌های خود و با تشریح و تبیین الزامات، اقتضائات و مولفه‌هایی که بودجه سال که می‌بایست بر اساس آن تنظیم شود، به یک اشتراک نظر برسند.

روحانی با اشاره به تلاش‌های دولت در سال‌های گذشته و ارائه لایحه بودجه در موعد مقرر به مجلس شورای اسلامی، آن‌را یک ضرورت خواند و اظهار امیدواری کرد مجلس محترم نیز لایحه بودجه را در زمان تعیین شده بررسی و دولت هم بتواند آیین نامه مرتبط با بودجه را در زمان مقرر تصویب و اجرا کند.

وی خاطر نشان کرد: شرایط کشور ایجاب می‌کند تا با حفظ انسجام و اراده‌ای مشترک میان مسئولین، خدمت به مردم با سرعت و دقت پیگیری و انجام گیرد. مردم از مسئولان کشور انتظار دارند با حساسیت و جدیت وظایف خود را به انجام برسانند و امور کشور به دلیل  اختلاف سلیقه و نظرها متوقف نماند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала