بازداشت کلاهبردار زن یک تریلیونی در تهران

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / بازداشت کلاهبردار زن یک تریلیونی در تهران
بازداشت کلاهبردار زن یک تریلیونی در تهران  - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری زنی کلاهبردار پس از ۹ سال متواری شدن خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، پرونده‌ای مبنی بر دستگیری متهم متواری، به قرارگاه جلب محکومان و متهمان فراری پلیس پیشگیری تهران ارجاع شد که محتویات پرونده حاوی این بود خانمی با جعل اسناد مالکیت چند قطعه زمین،  آنها را به 6 خریدار فروخته  و به مدت 9 سال متواری شده است.

درگیری مسلحانه در استان تهران - اسپوتنیک ایران
خفت‌گیری مسلحانه از یک خانم رهگذر در کرمانشاه +ویدئو

کارگروهی ویژه‌ای در این رابطه تشکیل شد و با رصدهای اطلاعاتی  و بررسی تمام سرنخهای به دست آمده، مأموران پلیس پیشگیری موفق شدند مخفیگاه این کلاهبردار متواری را شناسایی و وی را در یک عملیات پلیسی دستگیر کنند.

متهم پیش از دستگیری نیز در صدد انجام کلاهبرداری مشابه دیگری به همین شیوه بود و پس از انتقال به مقر پلیس به جرم ارتکابی اقرار و عنوان کرد، اسناد  چند قطعه زمین را جعل کرده و به 6 خریدار فروخته است و از بابت فروش آنها مبلغ 30 میلیارد ریال در آن مقطع زمانی به دست آورده است.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای؛ رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را به قیمت فعلی یک تریلیون ریال اعلام کردند و متهم پس از تحقیقات تکمیلی به مرجع قضائی معرفی شد.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان برای انجام معاملات ملکی و غیر ملکی با کارشناسان مربوط مشورت و پس از انجام استعلامهای لازم اقدام به تنظیم قرارداد و پرداخت ثمن معامله کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала