فروش مرغ بالاتر از۲۰۴۰۰ تومان تخلف است

© Sputnik / Siavash Sobhgahi فروش مرغ بالاتر از۲۰۴۰۰ تومان در ایران تخلف است
فروش مرغ بالاتر از۲۰۴۰۰ تومان در ایران تخلف است - اسپوتنیک ایران
Telegram
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به افزایش عرضه مرغ گرم در استان تهران تاکید کرد که فروش مرغ بالاتر از قیمت ۲۰۴۰۰ تخلف است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، حشمت الله عسگری، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران در مورد روند عرضه مرغ گرم در استان تهران گفت: روند بسیار خوبی در عرضه و توزیع مرغ گرم در استان تهران را شاهد هستیم و ورودی مرغ گرم از سایر استان‌ها که حدود ۴۰ تن در روز بوده الان به ۳۲۰ تن در روز رسیده که طی روزهای آینده به ۶۰۰ تن در روز افزایش پیدا می کند.

اعلام نرخ تورم در ایران در سال ۹۷  - اسپوتنیک ایران
صف‌های طولانی مردم برای خرید مرغ با قیمت دولتی +ویدئو، عکس

وی افزود: تنها ۸ درصد مرغ گرم استان تهران از خود استان تامین می‌شود و ۹۲ درصد از سایر استان‌ها وارد می‌شود و با توجه به روند ورودی مناسب، نظارت تشدید می‌شود.

عسگری ادامه داد: قیمت مصوب عرضه مرغ در استان تهران ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است که به سبب تلاطم بوجود آمده در خرده فروشی ها قیمت به حدود ۳۷ و ۳۸ هزار تومان نیز رسید که اکنون به ۲۸ هزار تومان کاهش یافته و تصمیم گرفته شد با توجه به عرضه کافی مرغ نظارت تشدید شود تا بالاتر از ۲۰۴۰۰ به فروش نرسد و تعزیرات با واحدهای متخلف برخورد کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران تاکید کرد: در مورد شیر هم با توجه به اینکه قیمت جدید توسط ستاد تنظیم بازار کشور ارائه شده، قیمت محصولات لبنی اصلاح شد و گلایه‌هایی از سوی دامداران وجود داشت که قیمت‌های جدید را نمی پذیرفتند، اما تکلیف شده که شرکتهای لبنی حتی اگر شیر را به قیمت گرانتر از دامداران تحویل می‌گیرند اما قیمت محصولات لبنی افزایش جدید نداشته باشد و نظارت بر قیمت محصولات لبنی نیز تشدید می شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала