پوتین راه های جلوگیری از جنگ در قره باغ را اعلام نمود

© Sputnik / Aleksey Nikolskyi /  مراجعه به بانک تصاویر پوتین راه های جلوگیری از جنگ در قره باغ را اعلام نمود
پوتین راه های جلوگیری از جنگ در قره باغ را اعلام نمود - اسپوتنیک ایران
Telegram
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه معتقد است در صورت تصویب پیشنهادات حل و فصل اوضاع در سال 2013 ، مجنگ در قره باغ رخ نمی داد.

به گزارش اسپوتنیک، پوتین در مصاحبه با تلوزیون روسیه گفت: "در سال 2013 ، در چارچوب گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا، روسیه شرایطی را تنظیم کرد که به نظر ما و همه اعضای گروه مینسک از جمله روسای مشترک روسیه ، فرانسه و ایالات متحده توافق و از ان حمایت کردند".

الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان - اسپوتنیک ایران
علی ‌اف: ارمنستان مسئول تخریب زیر ساخت‌های قره‌ باغ است

رئیس جمهور روسیه این پیشنهادات را در ان تاریخ شامل بازگشت پنج منطقه تحت کنترل ارمنستان و سپس دو منطقه دیگر، ایجاد یک راهرو برای اتصال قره باغ و ارمنستان، به رسمیت شناختن وضعیت موجود قره باغ ، بازگشت پناهندگان به کشورشان را اعلام نمود.

به نظر من، این امر می تواند یک راه حل برای موضوع فوق باشد. متأسفانه، ما چندین بار به تصمیم نهایی رسیده ایم ... اگر موفق می شدیم، می توانستیم به توافق برسیم و جنگی نیز اتفاق نمی افتاد.

پوتین در ادامه  گفت: "در 19-20 اکتبر، من یک سری مکالمه تلفنی با رئیس جمهور علی اف و نخست وزیر پاشینیان داشتم ... به طور کلی، من موفق شدم رئیس جمهور علی اف را متقاعد کنم که توقف درگیری ها امکان پذیر است، اما با یک پیش نیاز لازم از طرف او، بازگشت پناهندگان از جمله به شهر شوشا بود."

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала