شرکت داروسازی تبت مشارکت در واکسن اسپوتنیک وی را تایید کرد

© Ministry of Health (Russia) /  مراجعه به بانک تصاویر شرکت داروسازی تبت مشارکت در واکسن اسپوتنیک وی را تایید کرد
شرکت داروسازی تبت مشارکت در واکسن اسپوتنیک وی را تایید کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
هلدینگ دارویی تبت رودیولا برای ثبت، واردات، ساخت و فروش واکسن روسی ضد کرونای "اسپوتنیک وی" قرار داد همکاری منعقد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، هلدینگ دارویی تبت رودیولا اعلام کرد: "این شرکت انتقال فن آوری و توسعه و تولید واکسن ها را به شخص ثالثی در چین واگذار می کند. سپس این شرکت قصد دارد تا این محصول را به روسیه صادر کند. ما همچنین در حال بررسی احتمال آزمایشات بالینی و توسعه تجاری این محصول هستیم، اما این یک روند تدریجی است."

در کره جنوبی جریمه عدم استفاده از ماسک حدود 90 دلار تعیین شد - اسپوتنیک ایران
در کره جنوبی جریمه عدم استفاده از ماسک حدود 90 دلار تعیین شد

در توسعه این طرح شرکت زیر مجموعه هلدینگ دارویی تبت رودیولا به نام TopRidge Pharma Limited مشارکت دارد و این شرکت برای انتقال فناوری واکسن "اسپوتنیک وی"، دریافت حق ثبت واکسن در سرزمین اصلی چین، هنگ کنگ، ماکائو و تایوان و همچنین حق تولید، توسعه، واردات و تجاری سازی واکسن، با شرکت روسی "Human Vaccine" قرارداد 9 میلیون دلاری منعقد کرده است.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا پیشتر در 11 نوامبر گفته بود  که آزمایش های "اسپوتنیک وی" خریداری شده توسط دولت وی "بسیار خوب" پیش می رود. پیش از این گزارش شده بود که پسر و خواهر بزرگتر مادورو داوطلب آزمایش واکسن روسی "اسپوتنیک وی"هستند. علاوه بر این، دالسی رودریگز معاون رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرد که این کشور تولید "اسپوتنیک وی" را در این کشور آغاز می کند.

تاکنون دو واکسن علیه COVID-19 در روسیه ثبت شده است. اولین دارویی که ثبت شد "اسپوتنیک وی" بود، که توسط مرکز علمی گامالیا ساخته شده و تولید آن از 15 اوت آغاز شده است. 14 اکتبر، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ثبت واکسن دوم روسی به نام  EpiVacCorona، ساخت مرکز "وکتور" را اعلام کرد. شهروندان جزو گروه ریسک و پزشکان اولین کسانی هستند که واکسینه می شوند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала