روحانی: دولت جدید آمریکا به تعهداتش بازگردد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / روحانی: دولت جدید آمریکا به همه تعهدات خود بازگردد
روحانی: دولت جدید آمریکا به همه تعهدات خود بازگردد - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس جمهور ایران اعلام کرد که تجربه سه ساله درسی باشد تا دولت آینده آمریکا در برابر قانون و مقررات تسلیم باشد و به همه تعهدات خود برگردند.

به گزارش اسپوتنیک، حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: مردم ما هشتمین ماه است که با این بیماری و ویروس مواجه بودند و با مشکلات فراوانی مواجه شدند، مخصوصا دراین موج سوم که همه‌گیری آن بیشتر و میزان ابتلا شدیدتر بود و البته در همه دنیا چنین شرایطی وجود داشت.

روحانی:  دولت بعدی آمریکا در برابر ملت ایران تسلیم می‌شود  - اسپوتنیک ایران
روحانی: دولت بعدی آمریکا در برابر ملت ایران تسلیم می‌شود

وی افزود: امیدواریم با همکاری یکدیگر و چارچوب هایی که ستاد ملی کرونا مصوب می کند و همه مواردی که قرارگاه مرکزی ستاد کرونا در اجرای مصوبات پیگیری می‌کند، ما به تدریج شاهد کاهش این شرایط باشیم یعنی همانطور که مردم مراعات خودشان را بالاتر می‌برند، ما آرامش بیشتری را در جامعه اشته باشیم.

روحانی تاکید کرد: مردم ما در طول سه سال گذشته با تروریسم اقتصادی مواجه بودند و در این زمینه مقاومت، صبر و ایستادگی شایان توجه و بی‌نظیری از خود نشان دادند.

وی اضافه کرد: تصمیم ملت ما همیشه روشن بوده است و در هر شرایطی که باشد، ملت ما مقاومت و صبوری خود را ادامه می‌دهد تا طرف مقابل در برابر قانون و مقررات سر فرود بیاورد. ما امیدوار هستیم شرایط به گونه‌ای باشد که تحریم کنندگان متوجه شده باشند که راهشان نادرست و ناصحیح بوده و به هیچ عنوان به اهداف خود دست نخواهند یافت و این تجربه سه ساله برای آنها درسی باشد. امیدواریم دولت آینده آمریکا در برابر قانون و مقررات تسلیم باشد و ‌به همه تعهدات خود برگردد و مردم عزیز ما هم پاداش صبر، مقاومت و ایستادگی خود را لمس کنند و ببینند.

رئیس‌جمهور عنوان کرد: در زمینه کویید-۱۹ با توجه به موج جدید، هم در این جلسه و هم جلسات گذشته به این نتیجه رسیدیم که برای اجرای دقیق‌تر و شدیدتر پروتکل‌های بهداشتی نیاز داریم تمهیدات بیشتری را مدنظر قرار دهیم. موضوع کرونا تنها موضوع سلامت نیست. مهمترین مسأله سلامت است اما معیشت مردم، فرهنگ جامعه همه تحت تأثیر است و ما باید مراعات زنجیره وار انجام دهیم. مراعات یکی از پروتکل‌ها ما را به مقصد نمی‌رساند. ماسک زدن بسیار حائز اهمیت است و پروتکل بسیار مهمی است اما در عین حال، تنها اکتفا به ماسک نمی‌تواند ما را به نتیجه نهایی برساند. 

روحانی تصریح کرد: باید فاصله گذاری اجتماعی را هم مورد مراعات قرار دهیم. برای کاهش اجتماعات و افزایش فاصله فیزیکی تنها با قانون و مقررات به نتیجه نهایی نمی‌رسیم. مردم عزیز ما باید ما را در این زمینه یاری کنند. اجتماعات خانوادگی و دورهمی‌ها از مشکلات ماست و این در فصل زمستان مرسوم‌تر و اجتماعات بیشتر است به همین دلیل در این زمینه گفتیم قرارگاه بررسی‌های خود را انجام دهد تا اگر مقرراتی لازم است برای هفته بعد در این جلسه تصویب کنیم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала