مقام ایرانی: ایران خودرو بیش از 100 هزار دستگاه نسبت به مدت مشابه سال تولید کرد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / مقام ایرانی: ایران خودرو بیش از 100 هزار دستگاه نسبت به مدت مشابه سال تولید کرد
مقام ایرانی: ایران خودرو بیش از 100 هزار دستگاه نسبت به مدت مشابه سال تولید کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
قائم مقام اجرایی مدیرعامل ایران خودرو خبر از تولید بیش از 285 هزار دستگاه خودرو از ابتدای سال جاری داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایران خودرو، حمید مرادی، قائم مقام اجرایی مدیرعامل ایران خودرو گفت: گروه صنعتی ایران خودرو از ابتدای سال جهش تولید تا ششم‌آبان ماه جاری با تلاش کارکنان و حمایت شبکه بزرگ قطعه سازان، بیش از 285 هزار دستگاه خودرو تولید کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 100 هزار دستگاه رشد را به ثبت رسانده است.

در ایران برخود تعزیراتی با متخلفین فروش خودرو صفر آغاز شد - اسپوتنیک ایران
در ایران برخود تعزیراتی با متخلفین فروش خودرو صفر آغاز شد

حمید مرادی افزود: همچنین این گروه صنعتی طی مذکور بیش از 250 هزار دستگاه خودرو روانه بازار کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی 28 درصد را تجربه کرده است.

وی همچنین از کاهش تعهدات معوق شرکت ایران خودرو خبر داد و تصریح کرد: تعهدات معوق از تعداد 189 هزار و 150 دستگاه در سال گذشته به 32 هزار و 612 دستگاه در سال جاری کاهش یافته است.

مرادی تصریح کرد: به دلیل کمبود و کسری برخی از قطعات حدود 57 هزار و 300 دستگاه خودروی دارای کسری قطعه در پارکینگ‌های این شرکت وجود دارند که با همکاری شبکه تأمین و قطعه سازان، قطعات آنها در حال تأمین است و بزودی این خودروها تکمیل و به مشتریان تحویل داده می‌شود.

وی با رد شائبه احتکار و دپوی خودرو در پارکینگ این خودروساز گفت: طی دو سال گذشته برخی از افراد به ویژه در فضای مجازی احتکار خودرو توسط خودرو ساز را طرح کرده‌اند که این موضوع صحت ندارد.

مرادی تاکید کرد: اگر خودرویی با تأخیر به دست مشتریان برسد، علاوه بر تثبیت قیمت این خودروها برای مشتریان، خودروساز بابت تأخیر در تحقق معوقات خود، جریمه تأخیر نیز می‌پردازد. بنابراین زیان ماندگاری خودرو در وهله اول متوجه خودروساز است.

وی تصریح کرد: با توجه به این که از زمان تجاری سازی محصول تا دریافت پلاک و تحویل به مشتری حدود چهارده روز زمان لازم است، طبیعی است که تعدادی خودرو در پارکینگ خودروسازان منتظر حمل باشند و این خودروها نیز همگی به نام مشتری فاکتور شده و مراحل تحویل را سپری می‌کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала