پنتاگون به موشک‌ های قاره پیمای جدید کره شمالی واکنش نشان داد

© AP Photo / Francisco Secoمارک اسپر رئیس پنتاگون
مارک اسپر رئیس پنتاگون - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر دفاع آمریکا اظهار داشت: برنامه‌ های هسته‌ ای و موشکی کره شمالی همچنان یک تهدید جدی برای امنیت و ثبات منطقه و جهان است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه در اظهاراتی بیان کرد، که برنامه ‌های هسته‌ ای و موشکی کره شمالی یک تهدید جهانی محسوب می شود.

توجه آمریکا به موشک بین قاره ای جدید کره شمالی   - اسپوتنیک ایران
توجه آمریکا به موشک بین قاره ای جدید کره شمالی

بر اساس این گزارش، اظهارات اسپر پس از آن است که کره شمالی در یک رژه نظامی از موشک‌ های بالستیک قاره پیمای جدید خود رونمایی کرده است.

اسپر پیش از دیدار با همتای کره‌ ای خود در پنتاگون، گفت: ما بر این باوریم که برنامه‌ های هسته‌ ای و موشکی کره شمالی همچنان یک تهدید جدی برای امنیت و ثبات منطقه و جهان است. ایالات متحده همچنان متعهد به امنیت جمهوری کره است.

وی اظهار داشت: آمریکا و کره جنوبی باید یک راهکار بهتر را برای مشارکت در هزینه‌ های نظامی پیدا کنند تا این هزینه ‌ها به طور غیر مساوی روی دوش مالیات دهندگان آمریکایی نباشد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که پیش از این برای بهبود روابط با رهبر کره شمالی تلاش کرده، بارها از سئول خواسته است تا بخش بیشتری از هزینه ‌های مربوط به استقرار نظامیان آمریکایی در کره جنوبی را بپردازد.

شایان ذکر است، که حدود ۲۸.۵۰۰ پرسنل نظامی آمریکا در شبه جزیره کره مستقر هستند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала