واکنش همتی به تحریم های جدید آمریکا

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / واکنش همتی به تحریم های جدید آمریکا
واکنش همتی به تحریم های جدید آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
رییس کل بانک مرکزی ایران هدف از تحریم های جدید آمریکا علیه بانک های باقیمانده ایرانی را بخاطر اهداف تبلیغاتی و سیاسی داخلی آمریکا دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی ایران در واکنش به تحریم های ثانویه آمریکا به باقیمانده بانک‌های ایرانی گفت: تعدادی از این بانک‌ها وظیفه انتقال منابع برای خرید دارو و مواد غذایی را به عهده دارند و بانک‌های خارجی که با این بانک‌ها مبادلاتی داشتند، عملا معافیت‌ها و مجوزهای لازم را برای تأمین مالی مبادلات دارو و محصولات غذایی دریافت کرده‌اند.

خزانه دارایی آمریکا - اسپوتنیک ایران
بانکهای ایرانی مورد تحریم آمریکا قرار گرفتند

رییس کل بانک مرکزی افزود: هر چند درماه‌های گذشته برای تامین دارو و غذای مردم به خاطر فشار حداکثری به شدت در مضیقه بودیم، ولی تاکنون از مسیرها و روش‌هایی اجازه ندادیم هیچ‌گونه کمبودی در کشور ایجاد شود. از این پس نیز بانک مرکزی در کنار بخش خصوصی، تمام تلاش خود برای تأمین دارو و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم از روش‌های مختلف به کار خواهد بست و اجازه نخواهد داد از این ناحیه فشار بیشتری بر مردم وارد شود.

همتی تأکید کرد: این اقدام آمریکا بیش از آنکه اثر اقتصادی داشته باشد، برای اهداف تبلیغاتی و سیاسی داخلی آمریکا انجام شده است و نشانگر دروغ و فریب بودن ادعای حقوق بشر و انسان‌دوستی سران این کشور است و قطعا چنین اقداماتی در حافظه ملت ایران ثبت خواهد شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала