رونمایی از رادار "سروش" نیروی پدافند هوایی ارتش ایران

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / رونمایی از رادار "سروش" نیروی پدافند هوایی ارتش ایران
رونمایی از رادار سروش نیروی پدافند هوایی ارتش ایران  - اسپوتنیک ایران
Telegram
رادار "سروش" نیروی پدافند هوایی ارتش ایران رونمایی و به شبکه یکپارچه پدافند هوایی این کشور ملحق شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  خبرگزاری تسنیم، رادار سروش که توسط جهاد خودکفایی نیروی پدافند هوایی ارتش ایران طراحی و تولید شده است صبح امروز در مراسمی رونمایی و به شبکه یکپارچه پدافند هوایی این کشور ملحق شد.

این پروژه که شامل طراحی و ساخت رادار کشف و جستجوی برد متوسط با فناوری نیمه هادی است، قابلیت کشف اهداف با سطح مقطع راداری کم در ارتفاع کوتاه و متوسط تا برد 220 کیلومتر را دارد.

همچنین به علت اینکه از فناوری نیمه هادی استفاده شده است قادر است در هر شرایط آب و هوایی ماموریت انجام دهد و مداومت کاری بسیار بالایی دارد و در برابر جنگ الکترونیک بسیار مقاوم است.

رونمایی از رادار کاشف‌99 پدافند هوایی ارتش ایران  - اسپوتنیک ایران
رونمایی از رادار کاشف‌ 99 پدافند هوایی ارتش ایران

به گفته فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش ایران هزینه طراحی و ساخت این رادار بسیار پایین بوده و قدرت تحرک بسیار بالایی دارد و از استاندارهای جهانی برخوردار است.

دیگر سامانه رونمایی شده توسط نیروی پدافند هوایی ارتش، سامانه میثاق نام دارد که طراحی و ساخت سامانه هوشمند ترکیبی رادارهای اولیه و ثانویه است.

این سامانه قادر است علاوه بر گیرندگی اهداف از رادارهای اولیه و اصلی، اهدافی را که رادارهای ثانویه و همه حساسه‌ها به او می‌دهند را تلفیق کند و با دقت بالا در اختیار شبکه یکپارچه پدافند هوایی قرار دهد.

این سامانه نیاز به نیروی انسانی و کاربر ندارد و به صورت خودکار اطلاعات را می گیرد و در اختیار شبکه یکپارچه پدافند قرار می دهد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала