اعلام قیمت فروش واکسن چینی کووید 19 و زمان عرضه آن

© Sputnik / Verteidigungsministerium Russlands / Handoutاعلام قیمت فروش واکسن چینی کووید 19 و زمان عرضه آن
اعلام قیمت فروش واکسن چینی کووید 19 و زمان عرضه آن      - اسپوتنیک ایران
Telegram
واکسن نوع جدید ویروس کرونا (کووید 19) ساخت شرکت داروسازی چینیSinopharm دسامبر سال 2020 با قیمت حدود 150 دلار در بازار عرضه خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را خبرگزاری "سینا" با استناد به بیانیه لیو جینگژن، رئیس هیئت مدیره و دبیر کمیته حزبی شرکت Sinopharm اطلاع داده است

به گفته وی ، پس از اتمام مرحله سوم آزمایشات و کارآزمایی های بالینی بین المللی ، می توان به  ثبت این واکسن پرداخت .

لیو جینگژن خاطرنشان کرد: موسسه تحقیقات بیولوژیک پکن سالانه حدود  120 میلیون واکسن غیرفعال تولید خواهد کرد و  انستیتوی داروهای بیولوژیک ووهان ساخت  100 میلیون دیگر از این واکسن را بر عهده خود خواهد گرفت.

آفرین به دانشمندان روسی که واکسن کرونا را ساختند - اسپوتنیک ایران
آفرین به دانشمندان روسی که واکسن کرونا را ساختند

وی افزود با یک تزریق واکسن ، آنتی بادی در 97٪ از بیماران تولید می شود و با یک تزریق دیگر تقریباً 100٪ از بیماران در مقابل کووید 19 مصونیت پیدا می کنند.

سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد. کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چند ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری بیشتر در خانه بمانند و در صورت بیرون رفتن از ماسک استفاده نموده، فاصله خود با افراد دیگر را حفظ کرده و بیشتر از فاصله  1.5 تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود 14 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала