تاثیر منفی آسپرین بر بیماران مبتلا به سرطان‌

CC BY-SA 2.5 / Ragesoss / Generic regular strength enteric coated 325mg aspirin tablets, distributed by Target Corporation آسپرین
 آسپرین - اسپوتنیک ایران
Telegram
مصرف آسپرین در افراد مسن مبتلا به سرطان پیشرفته ممکن است خطر مرگ زودرس را افزایش دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تارنمای « eurekalert»، مصرف آسپرین در افراد مسن مبتلا به سرطان پیشرفته ممکن است خطر مرگ زودرس را افزایش دهد.

شواهد قانع‌کننده نتایج آزمایش‌های بالینی در شرکت‌کنندگانی که بیشتر آنان را بزرگسالان میانسال تشکیل می‌دادند، نشان داد که آسپیرین ممکن است خطر ابتلا به سرطان، به‌ویژه سرطان روده بزرگ را کاهش دهد اما این نتایج برای افراد مسن صادق نیست.

این تحقیق توسط دو گروه بین‌المللی به سرپرستی محققان بیمارستان عمومی ماساچوست ایالات متحده (MGH)، مرکز برمن در مینه سوتا ایالات متحده و دانشگاه موناش در استرالیا انجام‌شده است.

در اکتبر سال ۲۰۱۸، محققان گزارشی بسیار شگفت‌آور و نگران‌کننده منتشر کردند که نشان می‌داد ارتباط بین مصرف آسپرین و خطر بالای مرگ به دلیل سرطان وجود دارد.

با این مواد غذایی از سرطان محافظت کنید  - اسپوتنیک ایران
بدن خود را در مقابل سرطان مقاوم کنید

محقق این تحقیق دکتر اندرو تی چان، مدیر اپیدمیولوژی مرکز سرطان MGH و استاد پزشکی دانشکده پزشکی هاروارد اظهار کرد: گزارش کنونی در حال حاضر یک تجزیه‌وتحلیل جامع‌تر از اثرات مرتبط آسپیرین با سرطان در شرکت‌کنندگان در ASPREE ارائه می‌دهد.

دکتر چان و همکاران وی گزارش کردند که ۹۸۱ شرکت‌کننده آسپیرین و ۹۵۲ بیمار که دارونما مصرف کردند به سرطان مبتلا شدند.

ازنظر آماری تفاوت معنی‌داری بین گروه‌ها ازنظر ابتلا به سرطان به‌طورکلی و یا در ایجاد انواع خاص سرطان وجود نداشت. آسپرین با ۱۹ درصد خطر پیشرفت سرطان (متاستاز) و ۲۲درصد خطر ابتلا به سرطان مرحله چهار یا پیشرفته همراه بود. همچنین در میان شرکت‌کنندگان که به سرطان پیشرفته مبتلا شده بودند، افرادی که آسپرین مصرف کردند در مقایسه با افرادی که دارونما مصرف کردند، در هنگام آزمایش بیشتر در معرض خطر مرگ قرار داشتند.

این نتایج توصیه می‌کند که باید در مورد شروع درمان با آسپرین در افراد مسن سالم احتیاط کرد و به این معنی نیست که افراد باید در سنین جوانی مصرف آسپرین را آغاز کنند و یا درمان آسپرین آن‌ها در جوانی متوقف شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала