رئیس قوه قضاییه ایران: اعتراض را باید شنید

© Photo / IRNA / رئیس قوه قضاییه ایران: اعتراض را باید شنید
رئیس قوه قضاییه ایران: اعتراض را باید شنید - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس قوه قضاییه ایران اعلام کرد، بین اعتراض و اغتشاش فرق قائل هستیم. اعتراض را باید شنید اما خط قرمز ما اغتشاش، ناامنی و به هم ریختن کشور است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه ایران در جلسه شورای عالی قوه قضائیه افزود: فضاسازی ها و جوسازی ها تاثیرگذار نیست و بنای دستگاه قضایی بر صدور رأی بر مبنای شرع و قانون است.

دستگیری تمامی عاملان ناآرامی در استان خوزستان - اسپوتنیک ایران
دستگیری تمامی عاملان ناآرامی در استان خوزستان

وی اظهار داشت: همکاران قضایی در سراسر کشور نسبت به جرایم خشن حساس باشند و با برخورد قاطع نگذارند افراد شرور و متجاسر به قانون میدان پیدا کنند.

رئیسی یادآور شد: نظام دادرسی در دستگاه قضایی مبتنی بر ادله و اقتضای حق و عدل است و ظرفیت های قانونی و فرآیند دادرسی  تضمین کننده حقوق عامه و ضامن حقوق اصحاب دعوا و متهم است.

وی ادامه داد: رأی اخیر دیوانعالی کشور مبنی بر بازپس گیری منابع طبیعی تصاحب شده در گلستان توسط دادگستری در سه دهه قبل، این پیام را دارد که در حفظ حقوق عامه خط قرمز نداریم.

رئیسی با تاکید بر اینکه تضییع حقوق عامه از هیچکس پذیرفته نیست، خاطرنشان کرد: نهادها، دستگاه‌ها، تعاونی‌ها و اشخاص دیگر هم بدانند در این دوره به هیچ فرد یا نهادی اجازه داده نخواهد شد که به سرمایه های ملی تجاوز کند.

رئیس قوه قضائیه ایران با اشاره به بخشنامه ابلاغی اخیر در خصوص نظام بانکی افزود: دریافت سود و جریمه بانکی باید منضبط باشد و آشفتگی در اعطای تسهیلات با هر میزان نرخ سود و جریمه باید رفع شود.

وی اضافه کرد: ناظم، بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار است ما هم تضمین آن هستیم. اقدام ما در راستای حمایت از تولیدکنندگان و کمک به انضباط مالی در نظام بانکی بود و مدیران اقتصادی کشور با مردم و بازار سخن بگویند تا مردم مطمئن شوند که برنامه دارید.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала