قتل جوان سیاه ‌پوست به دست پلیس آمریکا+ویدئو

© AP Photo / Francisco Secoقتل جوان سیاه‌پوست به دست پلیس آمریکا+ویدئو
قتل جوان سیاه‌پوست به دست پلیس آمریکا+ویدئو - اسپوتنیک ایران
Telegram
اعتراضات سراسری در آمریکا از ۲۵ می بعد از قتل جورج فلوید شهروند سیاه‌ پوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس به دست افسر سفیدپوست این شهر که راه نفس وی را مسدود کرد، آغاز شد. اعتراضات همچنان در بخش‌هایی از آمریکا ادامه دارد و هر بار با جنایت دیگر پلیس آمریکا در بخشی از این کشور شعله ‌ور می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، هفته‌ ها اعتراض علیه نژادپرستی و خشونت پلیس آمریکا دیروز شنبه در شهر "دیترویت" بزرگترین شهر ایالت میشیگان آمریکا در پی جنایت جدید پلیس این کشور به خشونت کشیده شد.

روز جمعه یک جوان سیاه ‌پوست دیگر قربانی خشونت و تبعیض نژادی پلیس آمریکا شد و به ضرب گلوله نیروهای پلیس شهر دیترویت جان باخت.

مردم معترض در بخش غربی این شهر نزدیک محلی که پلیس دیترویت "حکیم لیتلتون" ۱۹ ساله را هدف قرار داد و فرد دیگری را بازداشت کرد، به راهپیمایی پرداختند. بردار مقتول بعد از پایان اعتراضات خواستار دیدار با "جیمز کِرِیگ" رئیس پلیس شهر و «مایک دوگان» شهردار آن شد.

بعد از صحبت‌های برادر مقتول، از معترضان خواسته شد امروز یکشنبه هم به اعتراضات ادامه دهند. در این اعتراضات همچنین از پلیس این شهر خواسته شد به استفاده از نرم‌افزار تشخیص چهره برای شناسایی مظنونان احتمالی پایان دهد زیرا به گفته معترضان این روش شهروندان سیاه‌پوست را به اشتباه شناسایی می‌کند.

او گفت: بردار من مرد خوبی بود. او یک جنگجو بود. می‌خواهم این را همه از جمله رئیس جیمز کریگ و شهردار دیترویت بدانند. تا قبل از هفته آینده می‌خواهم با آن‌ها دیدار کنم.

روز جمعه در جریان اعتراضات به این اقدام پلیس، صدها نفر به تجمع پرداختند که پلیس به سمت آن‌ها گاز اشک‌آور شلیک کرد. ۸ نفر در جریان اعتراضات روز جمعه دستگیر شدند که گفته می‌شود در ساعات اولیه روز شنبه آزاد گشتند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала