تهدید کره جنوبی به تصفیه حساب با کره شمالی

© REUTERS / KCNAتهدید کره جنوبی به تصفیه حساب با کره شمالی
تهدید کره جنوبی به تصفیه حساب با کره شمالی  - اسپوتنیک ایران
Telegram
ارتش کره جنوبی ضمن تاسف به تصمیم کره شمالی در مورد عدم پیروی از توافقات حاصله میان دو کشور، تهدید کرد چنانچه پیونگ‌یانگ ادامه دهد با واکنش شدید مواجه خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک،به دنبال تنش بین کره شمالی و جنوبی و انفجار یک دفتر ارتباطی بین دو کشور در خط مرزی، منابع مطلع از تشدید اوضاع میان دو طرف علیه هم خبر دادند.

انفجار در دفتر ارتباطی بین دو کره در کسون کره شمالی   - اسپوتنیک ایران
در ناحیه «کسون» کره شمالی صدای انفجار شنیده شد + عکس

در این راستا رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در پایان یک نشست فوق‌العاده گفت:  در صورتی که کره شمالی به تشدید تنش‌ها ادامه دهد کره جنوبی «واکنش قاطع» نشان خواهد داد. اقدامات کره شمالی نتایج و تلاش های مشترک حاصل شده بیش از 20 سال در زمینه پیشرفت در روابط بین دو کره و حفظ صلح در شبه جزیره کره را باطل می کند.

 کیم یو-گیون؛، معاون مشاور امنیت ملی کره جنوبی  نیزدر کنفرانسی مطبوعاتی گفت: تخریب این دفتر را پایانی بر انتظارات توسعه روابط بین دو کره و برقراری صلح پایدار در شبه جزیره کره دانست. کره شمالی کاملا مسوول تبعاتی است که این اتفاق ممکن است رخ بدهد.

ستاد کل ارتش کره شمالی نیز گفته است واحد‌های نظامی در منطقه گردشگری «دیاموند» و مجتمع صنعتی کائسونگ مستقر می‌شوند. پیونگ‌یانگ طی 10 روز گذشته بارها همسایه جنوبی خود را در اعتراض به توزیع برگه های ضدحکومتی در مناطق مرزی کره شمالی، متهم نمود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала