برگزاری مراسم ترحیم و عروسی، دلیل اصلی شیوع کرونا در یکی از استان های ایران

© AFP 2022 / Franck Fifeبرگزاری مراسم پرجمعیت ترحیم و عروسی ، دلیل اصلی شیوع کرونا در کردستان ایران
برگزاری مراسم پرجمعیت ترحیم و عروسی ، دلیل اصلی شیوع کرونا در کردستان ایران  - اسپوتنیک ایران
Telegram
ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت ایران برگزاری مراسم پرجمعیت ترحیم و عروسی را دلیل اصلی شیوع نوع جدید ویروس کرونا در استان کردستان این کشور نامید.

به گزارش اسپوتنیک، معاون وزیر بهداشت ایران  کردستان را جزو سە استان اول این کشور در میزان شیوع و ابتلا بە بیماری کرونا اعلام کرد.

ایرج حریرچی ظهر امروز در جلسه استانی مقابله با بیماری کرونا در سنندج با بیان اینکه بیماری منحوس کرونا تا اطلاع ثانوی با ما خواهد بود و مقدار زیادی عوارض و مرگ و میر ایجاد خواهد کرد، اظهار کرد: در بازدیدی که از بیمارستان‌های سطح شهر سنندج داشتیم متاسفانه با همشهریان زیادی اعم از پیر و جوان مواجه شدیم که بر اثر ابتلا به کرونا بستری شده‌اند و نمونه آن دختر ۲۲ ساله‌ای بود که به مدت بیش از ۲۰ روز است که به دستگاه اکسیژن وصل است.

سازمان جهانی بهداشت: پیشرفت علمی در معالجه ویروس کرونا دیده می شود  - اسپوتنیک ایران
سازمان جهانی بهداشت: پیشرفت علمی در معالجه ویروس کرونا مشاهده می شود

وی افزود: متاسفانه از اوائل خرداد با کمتر شدن رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تعداد مبتلاها در کردستان رو به فزونی نهاد.

حریرچی دلیل اصلی شیوع کرونا در کردستان و خصوصا سنندج را برگزاری مراسم ترحیم و عروسی و حضور افراد در تجمع‌ها عنوان کرد و گفت: به ما خبر دادند که در سنندج مردم مراسم عروسی را در کارواش برگزار می‌کنند که چنین موضوعی شاید برای اولین بار است که در تاریخ بشریت اتفاق می‌افتد.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: طبق برآوردها تا یک ماه آینده روند ابتلا و مرگ و میرها را در استان خواهیم داشت و هم اکنون کردستان جزو سه استان اول کشور در بیماری کرونا محسوب می‌شود.

حریرچی بیان کرد: تنها راه مقابله با این بیماری پیشگیری و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز جدی از حضور در اجتماعات است و تا اطلاع ثانوی تجمع بیش از دو نفر احتمال شیوع را بیشتر می‌کند.

وی برگزاری مراسم های ترحیم و عروسی را در شرایط بیماری کرونا بی‌معنا توصیف کرد و گفت: اکنون زمان ارتباطات خانوادگی و تجمع نیست و از مردم خواهش می‌کنم به خاطر حفظ سلامت خود، جامعه و کادر پزشکی و درمانی به توصیه‌ها توجه جدی داشته باشند.

 

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала