عملیات ارتش عراق به همراه حشد الشعبی علیه داعش

© AFP 2022 / Stringerعملیات ارتش عراق به همراه حشد الشعبی علیه داعش
عملیات ارتش عراق به همراه حشد الشعبی علیه داعش  - اسپوتنیک ایران
Telegram
ارتش و نیروهای حشد الشعبی عراق عملیات مشترکی را برای پاکسازی سه استان این کشور از عناصر باقیمانده داعش آغاز کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، بر اساس بیانیه سازمان امنیتی عراق در روز یکشنبه، ارتش عراق و سازمان الحشد الشعبی، امروز عملیات بزرگی را بر ضد عناصر باقی مانده گروه تروریستی داعش در سه استان آغاز کردند. در جریان عملیات دیگر نیز نیروهای حشد پهپاد تروریست‌ها را سرنگون کردند.

در این بیانیه آمده است: " با نظارت فرماندهی عملیات مشترک، عملیات اسود الجزیره ( شیران الجزیره) برای بازرسی بادیه شمالی الجزیره در الانبار و جنوب استان نینوا و نیز غرب استان صلاح الدین تا مرزهای بین‌المللیِ مشترک با سوریه آغاز شد."

بیانیه نیروهای امنیتی عراق می افزاید: " این عملیات شامل "وادی الثرثار"، فرودگاه "ژنو"، "سنیسله"، کوه "المنایف سحول راوه"، "الشعبانی"، "طریفاوی"، "وادی العجیج" و تپه‌های "الطیارات" است، و فرماندهی عملیات الجزیره، صلاح‌الدین، غرب نینوا، الحشد الشعبی و الحشد العشایری در این عملیات که در 11 محور و با پشتیبانی نیروی هوایی و جنگنده‌های ارتش انجام می‌شود، مشارکت دارند."

سازمان امینتی عراق خاطرنشان کرد که این عملیات برای تقویت امنیت و ثبات در این منطقه و تعقیب عناصر تروریستی و بازداشت آنها انجام می‌شود.

همچنین الحشد الشعبی در بیانیه خود تأکید کرد که نیروهای الحشد در جریان این عملیات، پهپاد تروریست‌های داعشی را سرنگون کردند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала