عارضه های پوستی نشانه های جدید کرونا+عکس

© Depositphotos.com / Michaeljungعارضه های پوستی نشانه های جدید کرونا+عکس
عارضه های پوستی نشانه های جدید کرونا+عکس - اسپوتنیک ایران
Telegram
در برخی از بیماران کرونایی علائمی شبیه به سرمازدگی در ناحیه پوست انگشتان دست و پا مشاهده شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اسکای نیوز، در اسپانیا مطالعه‌ای روی 375 بیمار انجام گرفت تا چگونگی بروز بیماری کووید-19 ناشی از کروناویروس در پوست مشخص شود.

به گفته محققان، در 19 درصد موارد علائمی شبیه به سرمازدگی مشاهده شده که پوست ناحیه دست‌ها و پاها درگیر شده‌اند. همچنین در 9 درصد موارد بثورات وزیکولار مشاهده شد. دراین عارضه پوستی تاول‌های کوچک که معمولا با خارش همراه هستند روی پوست ظاهر می‌شود. همچنین در 19 درصد موارد ضایعات پوستی به رنگ سفید یا صورتی مشاهده شد که معمولا با نام کهیر شناخته می‌شوند. این ضایعات همراه با خارش است و می‌تواند در سراسر بدن پخش شود. در 47 درصد بثورات پوسـتی ماکولوپاپولر شناسایی شده که با برآمدگی‌های قرمز رنگ و کوچک روی پوست شناخته می‌شود.

محققان تاکید کرده‌اند که بثورات پوسـتی ماکولوپاپولر و کهیر عارضه‌های شایعی هستند و ممکن است بر اثر عوامل مختلفی ظاهر شوند، به همین دلیل نمی‌توانند در تشخیص بیماری کووید-19 کمک کننده باشند. همچنین در شش درصد موارد عارضه نکروز تشخیص داده شده است. این عارضه زمانی ایجاد می‌شود که گردش خون در رگ‌های خونی پوست دچار اختلال شود. نکروز نشان دهنده مرگ زودهنگام بافت پوست است.

​در این مطالعه آمده است این عارضه‌ها در بیماران سالخورده با موارد شدید کووید-19 مشاهده شده اگرچه علائم بیماری در این گروه سنی نیز متفاوت بوده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала