با کدام پارچه ماسک خانگی بسازید؟

© Sputnik / Alexandr Kryazhev /  مراجعه به بانک تصاویر با کدام پارچه ماسک خانگی بسازید؟
با کدام پارچه ماسک خانگی بسازید؟  - اسپوتنیک ایران
Telegram
دانشمندان آمریکایی بهترین مواد را برای دوختن ماسک پزشکی در برابر کرونا در خانه را معرفی کرده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تحقیقات وب سایت انتشارات ACS، محققان آزمایشگاه ملی آرگون (ایالات متحده آمریکا) و دانشگاه شیکاگو پارچه های طبیعی و مصنوعی محبوب را برای حفظ ذرات آئروسل و ویروس کووید19 آزمایش کرده اند. دانشمندان به این نتیجه رسیدند که کدام مواد بهتر می توانند ذرات ویروسی را در حین بازدم مهار کنند. اندازه گیری ها بر روی دستگاه مخصوصی انجام شده است كه ذرات را بر روی انواع مختلفی از بافت های پارچه های ماسک نشان می دهد.

ارزیابی دانشگاه هاپکینز از میزان مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ در روسیه
 - اسپوتنیک ایران
ارزیابی دانشگاه هاپکینز از میزان مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ در روسیه

بر روی پارچه هایی به جنس پنبه ، ابریشم ، نوعی پارچه ابریشمی ، فلانل و مواد مصنوعی متنوع ، آزمایش از ذرات به ابعاد مختلف از 10 نانومتر تا 10 میکرومتر عبور کرد. دانشمندان به این نتیجه رسیدند که بهترین خاصیت سد ماسک های خانگی ساخته شده از پارچه های ترکیبی، به عنوان مثال، پنبه ای از نوعی پارچه ابریشمی، پنبه فلانل است. طبق این نتیجه گیری، مواد چند سطحی قادر به تأخیر و فیلتر کردن اکثریت ذرات قابل تنفس هستند.

با توجه به خاصیت مواد مختلف ، متخصصان روش فیلتراسیون الکترواستاتیک را برای مبارزه با ذرات ویروسی ارزیابی کردند. یک فیلتر الکترواستاتیک نه تنها می تواند ذرات معلق در هوا را به دام بیندازد بلکه آنها را نیز به خود جلب می کند. در همین راستا، دانشمندان توصیه کردند ماسک های ساخته شده از پلی استر نیز باید تحت بررسی قرار بگیرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала