افشا شد که چین در زمینه کرونا روی خفاش ها مطالعه می کرده است

© Sputnik / Vladimir Fedorenko /  مراجعه به بانک تصاویر افشا شد که چین در زمینه کرونا روی خفاش ها مطالعه می کرده است
افشا شد که چین در زمینه کرونا روی خفاش ها مطالعه می کرده است - اسپوتنیک ایران
Telegram
سفارت ایالات متحده در پکن در ژانویه سال 2018، محققان آمریكایی را به مؤسسه ویروس شناسی ووهان اعزام كرد كه سال 2015 به اولین آزمایشگاه در چین تبدیل شده بود كه به بالاترین سطح ایمنی بیولوژیك دست یافته بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از واشنگتن پست، سفارت ایالات متحده در پکن در ژانویه سال 2018، محققان آمریكایی را به مؤسسه ویروس شناسی ووهان اعزام كرد كه سال 2015 به اولین آزمایشگاه در چین تبدیل شده بود كه به بالاترین سطح ایمنی بیولوژیك دست یافته بود. آنچه آمریکایی ها در طول بازدیدهای خود از این آزایشگاه متوجه شدند به قدری آنها را نگران کرد که دو دیپلماتیک به واشنگتن ارسال کردند.

اولین سرایت ویروس کرونا از جسد به انسان - اسپوتنیک ایران
اولین سرایت ویروس کرونا از جسد به انسان

اسناد یکی از این دیپلمات ها که در اختیار نشریه واشنگتن پست قرار گرفته بود درباره مشکلات امنیتی آزمایشگاه و تعداد ناکافی کارمندان با صلاحیت لازم خبر می داد و همچنین در آنها خاطرنشان شده بود که در آزمایشگاه ووهان، کروناویروس روی خفاش بررسی می شد و انتقال احتمالی آن به انسان باعث نگرانی می شد.

البته این نشریه تأکید می کند که هیچ مدرکی مبنی بر منشا مصنوعی کروناویروس وجود ندارد و نشان می دهد که در مراحل اولیه افراد از طریق یک حیوان به کروناویروس آلوده شده اند.

شیائو تسیان، محقق دانشکده اطلاعات دانشگاه کالیفرنیا در برکلی، به نقل از این انتشارات، معتقد است که این ویروس به طور بالقوه می تواند در یک آزمایشگاه در چین ایجاد شده باشد. وی گفت: صحبت های مطرح شده در این اعزام این را بیان می کند كه مدت هاست نگرانی هایی در مورد تهدید احتمالی بهداشت عمومی وجود دارد كه با توجه به مطالعات این آزمایشگاه، اگر به درستی انجام نشده و از آن محافظت نشوند، می تواند ناشی از تحقیقات این آزمایشگاه باشد.

این نشریه می نویسد، اگرچه هیچ مدرکی مبنی بر منشاء مصنوعی این ویروس وجود ندارد، اما این اعزام ها باعث بحث و گفتگو در دولت آمریکا شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала