مصرف تریاک و الکل تاثیری در مقابله با کرونا ندارد

© Sputnik / Miroslav Rotar /  مراجعه به بانک تصاویر مصرف تریاک و الکل تاثیری در مقابله با کرونا ندارد
مصرف تریاک و الکل تاثیری در مقابله با کرونا ندارد
 - اسپوتنیک ایران
Telegram
عضو کمیته کشوری آنفولانزا در ایران بیان داشت: مصرف تریاک و الکل هیچ تاثیری در جلوگیری از ابتلا به کروناویروس ندارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایلنا، مسعود مردانی عضو کمیته کشوری آنفولانزا بیان داشت: ویروس کرونا در استخرهایی که آب آن کلرینه شده باشد از بین می‌رود. معلولا استخرهای عمومی نیز توسط کلر ضدعفونی می‌شوند.

وی افزود: همچنین دمای ۴۰ تا ۶۰ درجه سانتیگراد بهترین درجه حرارت برای از بین رفتن ویروس کرونا است بنابراین به نظر می‌آید طرح این موضوعات در فضای مجازی با واقعیت همخوانی ندارد و مطابق نیست.

عضو کمیته کشوری آنفولانزا در ایران خاطر نشان کرد: مردم نباید به اخباری که در فضای مجازی منتشر می‌شود و موثق نیستند، توجه کنند.

وی در خصوص طرح فاصله‌گذاری اجتماعی توضیح داد: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا است. حدود ۸۴ ساعت قبل نتایج یک مطالعه در منابع علمی منتشر شده است مبنی بر اینکه فاصله‌گذاری اجتماعی در کشورهایی مانند ژاپن و کره جنوبی از قرنطینه حکومتی تاثیر مثبت بیشتری داشته است. به نظر می‌آید بهترین چاره برای مقابله با اپیدمی در کشور ما همین طرح فاصله‌گذاری اجتماعی است.

وی درباره مصرف الکل و تریاک برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ شرح داد: خوردن الکل و کشیدن تریاک هیچ تاثیری بر جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا ندارد و بجز اخبار مسموم در فضای مجازی چیز دیگری نیستند. توجه به این اخبار هیچ تاثیری جز اشغال تخت‌های بیمارستانی برای مسائل همودیالیز و همچنین کوری مردم ندارد. مردم از خوردن هر نوع الکلی و یا مصرف تریاک جدا خودداری کنند.

عضو کمیته کشوری آنفولانزا خاطرنشان کرد: الان بهترین موقع برای ترک دخانیات و مصرف مواد مخدر است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала