کرونا و تقاضای کمک صربستان از روسیه

© Sputnik / Iliya Pitalevصربستان
صربستان - اسپوتنیک ایران
Telegram
دولت صربستان از روسیه درخواست کرد برای مقابله با کروناویروس به آن کشور کمک کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی «ار تی اس»، دولت صربستان از روسیه درخواست کرد برای مقابله با کروناویروس به آن کشور کمک کند.

بلگراد در انتظارکمک مشخص روسیه در چارچوب توافق بین دو کشور در باره همکاری در عرصه «واکنش اضطراری بشردوستانه» است. این درخواست از سوی وزیرامورخارجه صربستان ارسال شده است.

تعداد کل مبتلایان به کروناویروس در جهان به نیم میلیون نفر نزدیک می‌شود و بر اساس آمارهای رسمی دولت‌ها بیش از 22000 نفر جان باخته‌اند.

صربستان به سامانه پانتسیر-اس مجهز می شود - اسپوتنیک ایران
صربستان به سامانه پانتسیر-اس مجهز می شود

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала