ترس از کرونا به شورای امنیت رسید

© Photo / Thomas Parkترس از کرونا به شورای امنیت رسید
ترس از کرونا به شورای  امنیت رسید - اسپوتنیک ایران
Telegram
شورای امنیت سازمان ملل متحد همه نشست‌های این هفته را از بیم شیوع ویروس کرونا لغو کرد.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا،  سفیر چین در سازمان ملل متحد که ریاست دوره‌ای شورای امنیت را بر عهده دارد، اعلام کرد که همه نشست‌های این هفته این شورا لغو شده است.

به گفته سفیر چین، با وجود لغو جلسات شورای امنیت، مباحث جاری در سازمان ملل در این هفته برقرار بوده و این سازمان همچنان به روی دیپلمات‌ها و رسانه‌ها باز است.

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد روز جمعه از کارکنان خود خواسته بود که به علت شیوع کرونا نزدیک به یکماه از طریق دورکاری وظایف خود را انجام دهند.

گوترش اعلام کرد از روز دوشنبه ۱۶ ماه مارس تا ۱۲ آوریل از منازل خود کارها را انجام دهند، مگر اینکه حضور آنها در مقر سازمان ملل متحد ضروری باشد.

فوربس: ویروس کرونا موجب فقیر شدن ثروتمندان شد  - اسپوتنیک ایران
فوربس: ویروس کرونا موجب فقیر شدن ثروتمندان شد

این تصمیم پس از آن صورت گرفته‌است که یکی از دیپلمات‌های فیلیپین که روز دوشنبه هفته گذشته در یکی از نشست‌های این سازمان حضور داشته، آزمایش کرونایش مثبت اعلام شد.

علاوه بر سازمان ملل متحد، بسیاری از نمایندگی‌های کشورهای مختلف هم اعلام کرده‌اند ساعات کاری و همچنین تعداد دیپلمات‌های خود را کاهش داده‌اند و آنها هم به صورت دور کاری فعالیت خواهند کرد.

پیش از این هم دبیرکل سازمان ملل متحد ورود گردشگران و بازدیدکنندگان را از ترس کرونا ممنوع کرده بود که گفته می‌شود این تصمیم بالغ بر ۴۰۰ هزار دلار درآمد در ماه مارس را کاهش داده است.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد هم اعلام کرد تمام جلسات این مجمع در هفته پیش رو لغو شده است.

نیویورک مقر سازمان ملل متحد یکی از شهرهای آمریکا است که بیشترین درگیری را با شیوع ویروس کرونا دارد. تاکنون یکهزار و 374 نفر در ایالت نیویورک مبتلا به کرونا شناسایی شده‌اند که از این تعداد، 644 مورد مربوط به شهر نیویورک است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала