روسیه پیروزی در جنگ نفت را پیش بینی کرد

© AP Photo / Matthew Brownروسیه پیروزی در جنگ نفت را پیش بینی کرد
روسیه پیروزی در جنگ نفت را پیش بینی کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
بودجه روسیه با قیمت پایین تر نفت نسبت به بودجه عربستان سعودی بسته شده است، اما هر دو کشور از پیش فرضهایشان فاصله دارند.

به گزارش اسپوتنیک، گریگوری برزکین، تحلیگر آر بی سی اعلام کرد: بودجه روسیه با قیمت پایین تر نفت نسبت به بودجه عربستان سعودی بسته شده است، اما هر دو کشور از پیش فرضهایشان فاصله دارند.

به گفته آندری پولیشوک، تحلیلگر رایفایزن بانک، برای عربستان سعودی بهترین قیمت نفت 70 دلار در هر بشکه است.

ضرر 500 میلیون دلاری کشورهای اوپک بخاطر سقوط نفت - اسپوتنیک ایران
ضرر 500 میلیون دلاری کشورهای اوپک بخاطر سقوط نفت

در عین حال، بودجه روسیه با قیمت پایین تر نفت یعنی در حدود 40-42 دلار در هر بشکه بسته شده است که برای بودجه عربستان سعودی این قیمت حدود 80-85 دلار در هر بشکه بوده است. این متخصص گفت: "می خواستند حداقل قیمت ها را در منطقه بین 60 تا 70 دلار برای هر بشکه حفظ کنند."

وی همچنین معتقد است که به دلیل کاهش ارزش پول، عربستان سعودی قادر به افزایش درآمدهای بودجه خود نخواهد بود، زیرا این کشور به شدت به واردات وابسته است و پرداخت ها به وارد کنندگان به دلار انجام می شود.

رومان روماشفسکی، مدیر مالی وی آر بانک گفت: با وجود تفاوت رویکردهای مربوط به بودجه، هر دو کشور از پیش فرضهایشان دور هستند. به گفته وی، روسیه در سالهای اخیر برخلاف عربستان سعودی، روی حداقل کردن بدهی های عمومی تمرکز کرده است.

ویرا کانونوا، کارشناس در انستیتوی مطالعات استراتژیک یکپارچه، خاطرنشان می کند که اصل در سیاست بودجه روسیه این است که کسری بودجه رخ ندهد و این باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود.

پیشتر دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین گفت: اقتصاد روسیه حاشیه ایمنی لازم را برای زنده ماندن بی ثباتی در بازار نفت دارد. به گفته وی، کاهش تقاضا از قبل پیش بینی شده بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала