تحریم های ایران به خاطر کرونا باید لغو شود

Telegram
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان داشت: انتظار می رود که در این شرایط تحریم های ظالمانه علیه ایران لغو شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، سید حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ضمن یادآوری در خصوص نامه رئیس مجلس شورای اسلامی به اتحادیه بین‌المجالس و روسای مجالس کشورهای مختلف برای مداخله جهانی جهت لغو تحریم های ضد انسانی آمریکا علیه ایران خاطر نشان کرد: خسارات کرونا ضایعه بزرگ انسانی محسوب می‌شود که برایش ملیت، کشور، حزب ، گروه و جناح خاصی تفاوتی ندارد، خسارتی که مربوط به همه دنیا بوده و باید همه جوامع جوامع انسانی برای مقابله با آن به کمک هم آیند.

وی خاطر نشان نمود: در این بین یکسری کشورها تحت تحریم‌های ظالمانه قرار دارند که این مانعی برای مقابله با بحران کرونا است. از جمله این کشورها جمهوری اسلامی ایران بوده که حتی در صورت داشتن پول هم نمی‌تواند از همه ظرفیت‌هایش استفاده کرده و امکان تامین امکانات مورد نیاز از جمله دارو و مواد شوینده و ضدعفونی کننده را ندارد حال اینکه بخشی از تحریم ها مانع می شود تا کشور پول داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه گفت: در شرایطی که کرونا به عنوان یک فاجعه انسانی نسل بشر را تهدید می‌کند باید تحریم‌های ظالمانه برداشته شود تا کشورها بتوانند با آن مقابله کنند.

نقوی حسینی افزود: این روزها درباره کرونا صحبت‌هایی مبنی بر جنگ بیولوژیک مطرح می‌شود که هنوز استناداتی برای آن ارائه نشده اما واقعیت آن است که آمریکا در همین شرایط به دنبال فشارهای بیشتر و ایجاد شرایط سخت علیه ایران است پس ادامه شرایط تحریمی و افزایش فشارها از سوی مقامات آمریکایی مشخص است .

وی تاکید نمود: با توجه به چنین شرایطی ما از کشورهای جهانی می‌خواهیم که یک طرف تحریم‌های ظالمانه و غیرانسانی علیه ایران را لغو کنند تا بتوانیم با تامین دارو امکانات با کرونا مبارزه کنیم.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала