هشدار هواشناسی ایران؛ برف و باران شدید، طغیان رودخانه ها و کاهش دما

© Sputnik / Somayeh Pasandide / هشدار هواشناسی ایران؛ برف و باران شدید، طغیان رودخانه ها و کاهش دما
هشدار هواشناسی ایران؛ برف و باران شدید، طغیان رودخانه ها و کاهش دما - اسپوتنیک ایران
Telegram
سازمان هواشناسی ایران طی هشداری در مورد آغاز بارش برف و باران شدید در اکثر مناطق کشور طی فردا و کاهش تا 15 درجه دما، طغیان رودخانه‌ها و بارش تگرگ در برخی استان‌ها خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، بر اساس سازمان هواشناسی ایران، امروز یکشنبه 4 اسفند در برخی مناطق شمال غرب، غرب و شمال شرق بارش پراکنده برف و باران پیش بینی می‌شود. از بعدازظهر فردا 5 اسفند با ورود سامانه بارشی از غرب و جنوب غرب به کشور ابتدا در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش برف و باران و در جنوب بارش باران شروع و به تدریج به مناطق مرکزی و دامنه‌های البرز کشیده می‌شود.

اخطاريه سازمان هواشناسى ايران برای برف، کولاک و یخبندان در 20 استان ایران - اسپوتنیک ایران
اخطاريه سازمان هواشناسى ايران برای برف، کولاک و یخبندان در 20 استان ایران

روز سه شنبه با تقویت این سامانه، گستره آن علاوه بر زاگرس مرکزی،‌ غرب و جنوب غرب،‌ مرکز،‌ دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق را نیز فرا می‌گیرد. چهارشنبه 7 اسفند بارش در این مناطق ادامه دارد و روز پنجشنبه بارش پراکنده در شمال شرق کشور ادامه خواهد داشت و به تدریج این سامانه از شمال شرق کشور خارج می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی بارش در دامنه های زاگرس مرکزی،‌ دامنه‌های جنوبی البرز و غرب کشور سه‌شنبه تا بعدازظهر چهارشنبه و در شمال شرق شدید پیش بینی می‌شود.

از بعدازظهر سه‌شنبه با توجه به جریانات شمالی، دمای هوا در نوار شمالی کشور به طور محسوسی کاهش یافته و با افزایش وزش باد، دریای خزر نیز مواج خواهد شد. خلیج‌فارس نیز از اواخر دوشنبه تا چهارشنبه مواج است. همچنین سه شنبه در شمال غرب و جنوب غرب و چهارشنبه در شرق، جنوب شرق و جنوب وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که در مناطق جنوبی و شرق با گردوخاک همراه خواهد بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала