مردی در کره شمالی بخاطر نقض قوانین قرنطینه اعدام شد

© Sputnik / Vladimir Smirnov /  مراجعه به بانک تصاویر مردی در کره شمالی بخاطر نقض قوانین قرنطینه اعدام شد
مردی در کره شمالی بخاطر نقض قوانین قرنطینه اعدام شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
 ارتش کره شمالی، مردی را که پس از بازگشت از مناطق آلوده به کروناویروس در چین قوانین قرنطینه را نقض کرده بود، اعدام کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیلی میل، معلوم شد که این شخص کره ای ها پس از بازگشت به میهن خود، دستور قرنطینه را رعایت نکرده بود و به یک حمام عمومی رفته بود.

در همین حال، مقامات کره شمالی علی رغم اینکه هیچ موردی از عفونت ویروس کرونا در این کشور ثبت نشده است، قرنطینه را تا پایان ماه فوریه تمدید کردند.

کرونا ویروس جدید کرونا تا چند روز در محیط زنده می ماند؟ - اسپوتنیک ایران
ویروس جدید کرونا تا چند روز در محیط زنده می ماند؟

در 31 دسامبر، مقامات چینی، سازمان بهداشت جهانی را از شیوع ذات الریه ناشناخته در ووهان، استان هوبی آگاه کردند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را کرونا ویروس جدید شناسایی کردند. تاکنون دو مورد از کروناویروس در روسیه کشف شده است که هر دو بیمار شهروند چین بودند. با توجه به آخرین اطلاعات منتشر شده، صدها نفر بر اثر این ویروس تابحال جان باختند. این ویروس در حال حاضر از مرزهای چین به بقیه نقاط جهان گسترش یافته است. مقامات چینی رسما تایید کرده اند که این ویروس از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. دولت چین نگران شیوع ویروس کرونا است به همین دلیل شهرهایی که این ویروس در آن شیوع دارند را قرنطینه می کند. بیشتر کشورها نیز مسافران ورودی از چین را تحت معاینات دقیق قرار می دهند. باید توجه داشت که هیچ کدام از ماسک‌ها اطمینان قطعی در عدم انتقال عفونت یا ویروس را تضمین نمی‌کنند. بنابراین در شرایط شیوع بیماری‌ها، رعایت و افزایش بهداشت شخصی مانند شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، عدم تماس دست‌ها با دهان، بینی و چشم و استفاده از دستمال کاغذی و نظیر آن در هنگام عطسه و سرفه بسیار موثر بوده و اکیدا توصیه می‌شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала