ولایتی: دوره حضور آمریکا در منطقه به سر آمده است

© AP Photo / Ebrahim Noroozi / ولایتی: دوره حضور آمریکا در منطقه به سر آمده است
ولایتی: دوره حضور آمریکا در منطقه به سر آمده است - اسپوتنیک ایران
Telegram
مشاور امور بین الملل رهبر انقلاب، با بیان اینکه پشتوانه لجستیک نیروهای آمریکا در سوریه، عراق است، گفت: به زودی آمریکایی‌ ها از دو کشور عراق و سوریه بیرون خواهند رفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مرکز خبر حوزه، علی اکبر ولایتی در مراسم اربعین شهید سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس که شامگاه شنبه در مدرسه علمیه امام کاظم (ع) قم برگزار شد، تأکید کرد: شهادت سردار سلیمانی مهمترین حادثه در تاریخ معاصر است.

ولایتی:  طرح معامله قرن هرگز به سرانجام نخواهد رسید - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
ولایتی: طرح معامله قرن هرگز به سرانجام نخواهد رسید

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی هم در زمان حیات و هم پس از شهادت منشأ برکات بود، افزود: آنچه که در عراق با حضور پرشور مردم اتفاق افتاد، یک خاتمه خوبی بود برای اختلافاتی که با تحریک آمریکا ایجاد گردید.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل، تشییع پیکر سردار سلیمانی را در تاریخ اسلام کم نظیر دانست و بیان کرد: آمریکایی‌ها با این کار خود حماقت بزرگی را انجام دادند، آنها تصور می‌کردند که با این اقدام جبهه مقاومت رو به خاموشی خواهد رفت اما آنچه که همزمان و با حضور مردم اتفاق افتاد نشان داد که آنان باز هم دچار اشتباهات محاسباتی شدند.

وی افزود: شعار علیه اسرائیل در سال‌ های اخیر در عراق مرسوم نبوده و این اتفاق موجب شد که مردم عراق علیه اسرائیل شعار بدهند.

ولایتی تأکید کرد: آمریکایی‌ ها باید بدانند که از عراق رفتنی هستند و با توجه به اطلاعات موجود، بخش مهمی از مجلس عراق یکپارچه بر اخراج آمریکایی‌ها رأی دادند؛ همچنین شخصیت‌های برجسته و صاحب نفوذ عراق نیز با این جریان همراه شده‌ اند.

وی بیان کرد: در سوریه همین روزها بخش‌های مهمی از استان ادلب آزاد شده و مجاهدان سوری در حال خاتمه دادن به حضور تروریست‌های النصره هستند و یقیناً تروریست‌ ها در روزهای آینده ادلب را ترک خواهند کرد.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل با بیان اینکه پشتوانه لجستیک نیروهای آمریکا در سوریه، عراق است یادآور شد: خاتمه حضور آمریکا در عراق به اتمام حضور آنها در سوریه خواهد انجامید و به زودی آنها از این دو کشور بیرون خواهند رفت.

وی ادامه داد: در گذشته طرح‌ های مشابه معامله قرن بسیار بوده که هنوز جوهر آن خشک نشده بود، باطل شد و امروز خواسته یکپارچه مسلمانان آزاد شدن فلسطین است.

ولایتی خاطرنشان کرد: معامله قرن یک طرح احمقانه است، آنها روی چیزی معامله می‌کنند که روی آن مالکیتی ندارند، گروه‌های مبارز فلسطین با این طرح به مخالفت پرداخته‌اند و این طرح رزمندگان فلسطینی را دور یک پرچم جمع کرده است.

وی عنوان کرد: دشمن بخواهد یا نخواهد ایران قدرت اول منطقه بوده و خط تهران، بغداد، دمشق، بیروت و فلسطین جبهه مقاومت را در خود دارد و این خط ادامه خواهد یافت.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل تصریح کرد: سیاست‌های رهبر معظم انقلاب از گذشته تا کنون مبتنی بر این بوده که پشتیبان نهضت‌های اسلامی بوده‌اند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала