ایران هنوز تصمیمی برای ارسال جعبه های سیاه به خارج از کشور نگرفته است

© Photo / Emercom of Russia ایران هنوز تصمیمی برای ارسال جعبه های سیاه به خارج از کشور نگرفته است
ایران هنوز تصمیمی برای ارسال جعبه های سیاه به خارج از کشور نگرفته است - اسپوتنیک ایران
اشتراک
مدیر کل دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی ایران از اولویت رمزگشایی جعبه های سیاه در کشور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، حسن رضایی فر، رئیس بخش تحقیقات حوادث سازمان هواپیمایی ایران اعلام کرد که کشورش به طور مستقل جعبه های سیاه، پرواز هواپیمای سرنگون شده اوکراینی را رمزگشایی می کند و هنوز تصمیمی نهایی در مورد ارسال آنها به خارج از کشور اتخاذ نکرده است. 

وی تاکید کرد: سعی می‌کنیم جعبه سیاه هواپیمای سانحه دیده اوکراینی در ایران خوانده شود و گزینه‌های بعدی ما کشور اوکراین و فرانسه است اما هنوز تصمیمی برای ارسال به کشور دوم نداریم.

مدیر کل دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی پیش‌تر گفته بود جعبه سیاه هواپیمای سانحه‌دیده برای دانلود به فرانسه فرستاده می‌شود.

http://ir.sputniknews.com/misc/20200118/5736145.html - اسپوتنیک ایران
پیکر 169 نفر از جانباختگان هواپیمای اوکراینی شناسایی شده است

او گفته بود از آنجایی که هواپیمای سانحه دیده از هواپیماهای مدرن و پیشرفته بوئینگ است ایران تکنولوژی دانلود اطلاعات جعبه سیاه این هواپیما را ندارد و ممکن است با شروع بازسازی جعبه سیاه به آن لطمه زده شود.

یک فروند هواپیمای بوئینگ 737  متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال با شماره پرواز 752 با 167 مسافر و 9 خدمه پرواز که در ساعت 6 و 12 دقیقه صبح چهارشنبه 18 دی ماه از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد کی‌یف پرواز خود را آغاز کرد پس از 6 دقیقه پس از قطع ارتباط با بخش کنترل ترافیک در ساعت 6 و 18 دقیقه صبح در حوالی صبا شهر از توابع استان تهران سقوط کرد و همه سرنشیان آن جان باختند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала