اعلام جزئیات تازه از ترور سپهبد سلیمانی

© Sputnik / Soheil Ghanbarzadehانتشار تصویرجدید سپهبد سلیمانی به همراه رهبر جمهوری اسلامی
انتشار تصویرجدید سپهبد سلیمانی به همراه رهبر جمهوری اسلامی  - اسپوتنیک ایران
Telegram
خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع امنیتی عراق گزارش داد که ۴ فرد مظنون به دست داشتن در ترور سپهبد قاسم سلیمانی و همراهان وی هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبر فوری، یک منبع امنیتی در عراق فاش کرد که چند نفر از کارمندان فرودگاه‌های بغداد و دمشق سوریه احتمالا در ترور سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران نقش ایفا کرده‌اند.

منبع فوق الذکر می گوید در مجموع چهار تن به تبانی در ترور سپهبد سلیمانی متهم هستند. دو نفر از این افراد کارمند امنیتی فرودگاه بغداد و دو تن دیگر کارمند شرکت هواپیمایی در فرودگاه دمشق هستند.

بر اساس این گزارش، تحقیقات اولیه حکایت از آن دارد که تیم جاسوسی حاضر در فرودگاه بغداد در عملیات ترور فرمانده سپاه قدس دست دارند و چهار فرد مظنون، در قالب یک تیم جاسوسی گسترده‌، اطلاعاتی را در اختیار ارتش آمریکا قرار داده‌اند.

یادآور می شود درادامه تنش ها میان ایالات متحدۀ آمریکا و جمهوری اسلامی ایران، آمریکا در بامداد سوم ژانویه سردار قاسم سلیمانی، فرماندۀ نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران را به همراه ابومهدی‌ المهندس معاون سازمان حشد الشعبی عراق در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف قرار داده و ترور کرد. ایران نیز در پاسخ به این اقدام آمریکا، بامداد هشتم ژانویه در عملیاتی با نام "شهید سلیمانی" برای انتقام گیری از ترور فرمانده نیروهای قدس سپاه ایران، به دو پایگاه نظامی آمریکایی در عراق حملات موشکی انجام داد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала