آیا قطعی اینترنت در ایران روی خریدهای مردم تاثیر گذاشت؟

© Sputnik / Somayeh Pasandideآیا قطعی اینترنت در ایران روی خریدهای مردم تاثیر گذاشت؟
آیا قطعی اینترنت در ایران روی خریدهای مردم تاثیر گذاشت؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
قطعی اینترنت در ایران بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی را دچار مشکل کرد ولی یکی از نگرانی‌های اصلی مردم و مسئولین در بخش امنیت خریدهای حضوری و فروشگاه‌های اینترنتی با مبدا داخل کشور بوده که طبق اعلام مسئولین، بدون مشکل به کار خود پرداخته و تراکنش‌های زیادی را به ثبت رسانده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  آی‌تی‌رسان، سید ابوطالب نجفی، مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک در مصاحبه‌ای پیرامون وضعیت خدمات شاپرک گفت: در روزهای گذشته از بابت قطعی اینترنتی اشکالی در شاپرک و سیستم پرداخت ایجاد نشده است. پایداری شبکه شتاب چیزی در حدود 99.9 درصد بوده و بیش از 290 میلیون تراکنش تنها در روز ابتدایی که اینترنت قطع بوده، به ثبت رسیده است.

وی در ادامه افزود: ما برای قطعی اینترنت و ارتباطات بین المللی آمادگی کامل داشتیم و مانورهای زیادی در این زمینه برگزار نمودیم که آمادگی شبکه را برای مواقع این چنینی بالا ببریم. البته روش‌های مربوط به پشتیبانی نیز تدارک دیده شده است.

یادآور می شود طبق تصمیم شورای امنیت ایران به دنبال آغاز ناآرامی های فعلی در کشور برای اعتراض به افزایش بهای بنزین اینترنت در ایران تقریباً بطور کامل قطع شد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала