مورالس مستعفی زمانی با احمدی نژاد فوتبال بازی کرده بود + عکس

Telegram
مکزیکوسیتی با تقاضای رئیس جمهوری مستعفی بولیوی برای پناهندگی موافقت کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «رویترز»، مارسلو ابرارد وزیر خارجه مکزیک اطلاع داد که مکزیکوسیتی با تقاضای رئیس جمهوری مستعفی بولیوی برای پناهندگی موافقت کرد.

اوو مورالس، رئیس جمهور بولیوی که در سفر به ایران با احمدی نژاد فوتبال بازی کرده بود، در پی تشدید بحران سیاسی بولیوی، به مکزیک پناهنده شد.

ابرارد گفت: ما در اسرع وقت به وزارت خارجه بولیوی اعلام خواهیم کرد که طبق قوانین بین‌المللی باید زمینه خروج امن وی را فراهم کند.

نیروهای مسلح بولیوی یک روز پس از اعلام استعفای اوو مورالس رئیس جمهوری چپگرای این کشور، اعلام کرد که طرح‌هایی برای حفاظت از بخش‌های حیاتی خدمات‌رسانی عمومی به اجرا خواهد گذاشت.

پس از اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری در بولیوی و با وجود تأیید دادگاه عالی انتخابات، مخالفان مورالس اعلام کردند که این نتایج را نمی‌پذیرند و از آن زمان تاکنون دست به اعتراض‌های خشونت‌آمیز زده‌اند.

به دنبال تشدید بحران سیاسی در بولیوی، سازمان کشورهای آمریکایی OAS از دولت لاپاز خواسته بود، نتایج انتخابات ریاست جمهوری برگزار شده در 20 اکتبر را ملغی اعلام و انتخابات دوباره برگزار کند.

سرانجام 10 نوامبر با دخالت ارتش بولیوی، مورالس مجبور به استعفا شد و در نطقی تلویزیونی گفت:«استعفای خود را تقدیم می‌کنم تا کارمندان دولت هدف حملات و تهدیدات قرار نگیرند.دوست دارم اعلام کنم، مبارزه ما پایان نیافته و تلاش برای تحقق برابری و صلح همچنان ادامه خواهد داشت».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала