اعزام دو کشتی نظامی ژاپن به تنگه هرمز

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / اعزام دو کشتی نظامی ژاپن به تنگه هرمز
اعزام دو کشتی نظامی ژاپن به تنگه هرمز - اسپوتنیک ایران
Telegram
دولت ژاپن در حال حاضر در حال بررسی امکان اعزام دو کشتی نیروی دریایی خود به تنگه هرمز است.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را امروز خبرگزاری کیودو گزارش داده است.

یک منبع دولتی به این خبرگزاری اعلام کرد قرار است یکی از ناوها به جمع آوری اطلاعات پرداخته و ناو دوم، ناو اول را تحت پوشش خود قرار داده و به عبارت دیگر از Hن در برابر حملات احتمالی دزدان دریایی دفاع کند.

 پیشتتر نیز رسانه های ژاپنی از قصد دولت این کشور برای اعزام نیروی دریایی خود به تنگه هرمز در خارج از چارچوب ائتلاف در حال تشکیل از سوی آمریکا سخن گفته بودند.

بتازگی یوشیهیده سوگا، دبیرکل کابینه ژاپن و سخنگوی دولت این کشور امروز اعلام کرد در حال حاضر مقامات ژاپن واقعاً در حال بررسی امکان اعزام نیروهای مسلح به تنگه هرمز هستند اما گرفته شدن تصمیم نهایی در اینباره را تأئید نکرد.

وی تاکید نمود صلح و ثبات در خاورمیانه  دارای اهمیت فوق العاده زیادی برای جامعه بین المللی از جمله ژاپن است و افزود: "اگر نیروهای مسلح ژاپن در هرحال به منطقه اعزام شوند، در آنجا به جمع آوری اطلاعات خواهند پرداخت" و قول داد تصمیم نهایی در اینباره دیرتر اعلام شود.

در ماه های اخیر اوضاع در خلیج فارس و تنگه هرمز بطور محسوس متشنج شده است. متشنج شدن دوباره اوضاع در منطقه در بهارامسال و پس از آن آغاز شد که آمریکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را نیروی تروریستی اعلام کرد و در پاسخ ایران فرماندهی مرکزی ارتش امریکا در خاور میانه (سنتکام) را سازمان تروریستی دانست.

تنش در این منطقه پس از حمله به نفتکش ها در دریای عمان که واشنگتن تهران را در به دست داشتن در آن متهم کرده ، سرنگونی یک پهپاد جاسوسی امریکا توسط ایران و به دنبال آن توقیف نفتکش بریتانیایی توسط جمهوری اسلامی شدیدتر شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала