استقبال کلینتون از آغاز تشریفات استیضاح ترامپ

© AP Photo / Reed Saxonاستقبال کلینتون از آغاز تشریفات استیضاح ترامپ
استقبال کلینتون  از آغاز تشریفات استیضاح ترامپ  - اسپوتنیک ایران
Telegram
هیلاری کلینتون، وزیر خارجه اسبق امریکا و رقیب انتخاباتی دونالد ترامپ در انتخابات 2016 از تصمیم نمایندگان کنگره کشورش در خصوص آغاز رسمی بررسی استیضاح رئیس جمهور ایالات متحده استقبال کرد.

به گزارش اسپوتنیک، هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه پیشین ایالات متحده امریکا در صحبت با مجله « People» گفت: "به آسانی و یا سریع به این تصمیم (حمایت از استیضاح ترامپ) نرسیده‌ام. از آنچه که می‌بینم، یک ضرورت است... آخرین رفتار او در خصوص اوکراین، یعنی تلاش برای وارد کردن رئیس‌جمهور اوکراین در طرح تضعیف جو بایدن، معاون رئیس‌جمهور پیشین امریکا، و یا ندادن کمک مالی به زلنسکی (رئیس‌جمهور اوکراین) این همه اگر تخلف مشمول  استیضاح نباشند، پس چه هستند؟"

کلینتون: دولت کنونی آمریکا یک فاجعه است - اسپوتنیک ایران
کلینتون: دولت کنونی آمریکا یک فاجعه است

روز گذشته، نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان امریکا، در یک نشست مطبوعاتی آغاز رسمی بررسی تشریفات  استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور را اعلام کرد.

او خاطرنشان کرد این مجلس بررسی رسمی تشریفات استیضاح ترامپ را به اتهام نقض سوگند خود و لطمه زدن به امنیت ملی از طریق درخواست کمک از یک قدرت خارجی (رئیس‌جمهور اوکراین) برای ضربه زدن به رقیب انتخاباتیش (جو بایدن) با هدف کسب منافع سیاسی، آغاز می‌کند. رئیس مجلس نمایندگان امریکا تاکید کرد: «اقداماتی که تا به امروز رئیس جمهور انجام داده، به طور جدی قانون اساسی را نقض می‌کند. آقای ترامپ باید پاسخگو باشد و هیچ کسی فراتر از قانون نیست.»

هفته گذشته، رسانه‌های امریکایی با استناد به شکایت یک افشاگر اعلام کردند که ترامپ طی تماس تلفنی در ماه جولای با رئیس‌جمهور اوکراین، چندین بار از او خواسته است تا در تحقیقی در خصوص فساد در معاملات تجاری «هانتر بایدن» پسر جو بایدن با یک شرکت گاز در اوکراین مشارکت کند و در این راه از شخص بایدن نیز تحقیق شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала