رزمایش دریایی مشترک ایران، روسیه و چین در دریای عمان

© AP Photo / Mahdi Marizadرزمایش مشترک دریایی ایران، روسیه و چین در دریای عمان
رزمایش مشترک دریایی ایران، روسیه و چین در دریای عمان - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس امور بین‌الملل و دیپلماسی دفاعی ستادکل نیروهای مسلح ایران از برگزاری رزمایش دریایی مشترک ایران، چین و روسیه در دریای عمان خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، سردار قدیر نظامی، رئیس امور بین‌الملل و دیپلماسی دفاعی ستادکل نیروهای مسلح ایران گفت: ایران رزمایش نظامی در دیای عمان را نه تنها با روسیه بلکه با حضور چین برگزار می کند.

دومین روز رزمایش نیروی دریایی ایران+ تصاویر - اسپوتنیک ایران
دومین روز رزمایش نیروی دریایی ایران+ تصاویر

به نقل از فارس، سردار نظامی گفت: رزمایش‌های مشترک با دیگر کشورها را آغاز کرده‌ایم و به زودی برای اولین بار بعد از انقلاب اسلامی، رزمایش مشترک دریایی را با روسیه و چین بعنوان دو قدرت بزرگ به صورت سه‌جانبه در شمال اقیانوس هند و دریای عمان برگزار خواهیم کرد. برآوردها و تحلیل‌های سیاسی و نظامی بسیار روی این اتفاقات حساب باز خواهند کرد و در تحولات راهبردی مد نظر قرار خواهند داد.

وی ادامه داد: منطقه‌ای که قرار است در آن رزمایش مشترک انجام شود، شمال اقیانوس هند و دریای عمان است که آب‌های بین المللی و آزاد است. ما به هیچ عنوان چنین رزمایشی را در خلیج فارس برنامه ریزی نکرده‌ایم، البته ما با کشوری مثل عمان که هر دو در ساحل خلیج فارس و تنگه هرمز قرارداریم در این منطقه رزمایش برگزار کرده‌ایم و یک موضوع کاملا طبیعی است.

سردار نظامی افزود: رزمایش‌ها اهداف مختلفی را دنبال می کنند که خیلی اوقات تبادل تجربیات تاکتیکی و نظامی است، گاهی این رزمایش ها بار سیاسی و اهداف سیاسی دارد و نشان دهنده نوعی همگرایی بین شرکت کنندگان است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала