وزیر خزانه داری آمریکا از آمادگی ترامپ برای مذاکره با ایران خبر داد

© AP Photo / J. Scott Applewhiteوزیر خزانه داری آمریکا خبر از آمادگی ترامپ برای مذاکره با ایران داد
وزیر خزانه داری آمریکا خبر از آمادگی ترامپ برای مذاکره با ایران داد - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت که محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران برای حضور در اجلاس جی-7 به شهر بیاریتز فرانسه پرواز کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، خبرنگار آسوشیتدپرس در ارتباط با سفر ظریف به محل نشست جی-7 گفت: استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا درباره حضور ظریف در اجلاس سران جی-7 بیان داشت که ترامپ پیشتر هم گفته بود که تا همان حدی که ایران بخواهد مذاکره کند ما پیش شرطی برای آن مذاکرات نگذاشته ایم. من نمی خواهم درباره اینکه چه کسی اینجا است و یا نیست حرفی بزنم.

این در حالیست که خبرگزاری فرانسه پیشتر با انتشار خبری فوری اعلام کرده بود: امروز یکشنبه یک فروند هواپیمای ایرانی در شهر بیاریتز فرانسه، محل برگزاری اجلاس سران جی-7 بر زمین نشسته است.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران با تأیید این خبر آنرا حامل محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران اعلام کرد و گفت: به دعوت وزیر امور خارجه فرانسه، ظریف برای ادامه رایزنی ها درخصوص ابتکارات اخیر میان روسای جمهور ایران و فرانسه، وارد شهر بیاریتز محل برگزاری اجلاس سران گروه هفت شد. در این سفر با هیات آمریکایی ملاقات یا مذاکره ای صورت نخواهد گرفت.

رسانه های جمعی نیز اعلام کردند که محمد جواد ظریف، وزیرخارجه ایران مذاکرات خود با ژان لودریان وزیرخارجه فرانسه را در حاشیه اجلاس جی-7 در فرانسه آغاز کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала