چرا نفت 100 دلار نشد؟

© AP Photo / Hasan Jamaliقیمت نفت
قیمت نفت - اسپوتنیک ایران
Telegram
رشد تولید نفت آمریکا در یک دهه گذشته، کنترل اوپک روی بازارهای جهانی نفت را کمتر کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «اویل پرایس»،رشد تولید نفت آمریکا در یک دهه گذشته، کنترل اوپک روی بازارهای جهانی نفت را کمتر کرده است. در کمتر از مدت هشت سال، تولید نفت آمریکا از پایین شش میلیون بشکه در روز به بیش از 12 میلیون بشکه در روز افزایش پیدا کرده است. این افزایش تولید تنها دلیلی است که قیمت نفت به بالای 100 دلار در هر بشکه صعود نکرده است.

یکی از مهم‌ترین پرسش‌هایی که در بازار جهانی نفت وجود دارد، پیرامون تولید نفت آمریکا است و شاید اوپک به دانستن هیچ چیز به جز این که تولید نفت آمریکا چه زمانی رو به کاهش می‌رود علاقه نداشته باشد.در حال حاضر به نظر می‌رسد استراتژی اوپک، انتظار برای آغاز کاهش تولید آمریکا است تا بتواند دوباره کنترل بازارهای نفت را به دست بگیرد.

ممکن است این انتظار طولانی نشود. رشد تولید نفت در منطقه پرمیان باسین که مهمترین منطقه تولید نفت در آمریکاست، کند شده است و البته این کاهش تولید تنها به این منطقه منحصر نبوده است. اما در حالی که تمامی توجهات به مناطق تولید نفت و گاز شیل دوخته شده، تولید نفت فراساحلی نیز رشد قابل توجهی داشته است. طی یک دهه گذشته، تولید نفت منطقه گلف کاست آمریکا از حدود 1 میلیون و 200 هزار بشکه در روز به دو میلیون بشکه در روز افزایش پیدا کرد.اداره اطلاعات انرژی آمریکا روند نزولی اندک تولید نفت آمریکا از ماه مه را گزارش کرده است. اما پرسش اصلی این است که آیا یک روند غیرطبیعی است یا سرآغاز یک روند مستمر خواهد بود.

بر طبق آمار رسمی هفته گذشته از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر شد، نشان داد تولید نفت خام آمریکا در ماه مه 26 هزار بشکه در روز کاهش پیدا کرده و به 12.11 میلیون بشکه در روز رسیده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала