نماینده مجلس ایران، موتور سواری بانوان را مغایر با قانون و شرع ندانست

© AFP 2022 / Atta Kenareنماینده مجلس ایران، موتور سواری بانوان را مغایر با قانون و شرع ندانست
نماینده مجلس ایران، موتور سواری بانوان را مغایر با قانون و شرع ندانست - اسپوتنیک ایران
Telegram
نماینده مجلس ایران: باید قید و بندی که نه شرعی و نه قانونی است را برداریم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، محمد کاظمی، نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ایران با بیان اینکه موتورسواری زنان مثل دوچرخه‌سواری منع شرعی و قانونی ندارد، گفت: ما وظیفه داریم قید و بندی که نه شرعی و نه قانونی است را از مسائل فرهنگی و اجتماعی برداریم. زنان ما حقوقی دارند که در قوانین محترم شمرده شده و ما نمی‌توانیم به صورت سلیقه‌ای و به ضرر آنها قوانین را تفسیر کنیم. ضمن اینکه باید به فرهنگ سازی این موضوع هم کمک کنیم و از اینکه خانمی سوار موتور یا دوچرخه شده تعجب نکنیم.

وی با اشاره به صدور حکم شعبه یک دیوان عدالت اداری مبنی بر الزام پلیس راهور به صدور گواهینامه رانندگی موتورسیکلت برای زنان، گفت: به نظر می‌رسد دیوان عدالت اداری آیین نامه های مربوطه را در صدور این حکم مورد رسیدگی قرار داده و بر اساس ضوابط موجود تشخیصش این بوده که بین زن و مرد در دریافت گواهینامه موتورسیکلت تفاوتی وجود ندارد و همچنان که زنان می‌توانند گواهینامه رانندگی اتومبیل دریافت کنند در مورد موتور هم به عنوان یک وسیله نقلیه این امکان وجود دارد.

وی در ادامه افزود: به نظر من رای شعبه یک دیوان عدالت اداری درست و قانونی است. اگر این رای در تجدید نظر تایید شود قاعدتاً قانونگذار مصلحت را پیش بینی کرده و دیگر راهنمایی رانندگی نمی تواند در این باره مصلحت سنجی کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала