سناتور آمریکایی: تحریم ظریف کار اشتباهی است

CC0 / Pixabay / پیشنهادات جالب یک سناتور آمریکایی برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا
پیشنهادات جالب یک سناتور آمریکایی برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا - اسپوتنیک ایران
اشتراک
یک سناتور آمریکایی اعلام کرد تصمیم دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره تحریم محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران اشتباه است.

به گزارش اسپوتنیک، در بیانیه کتبی دایان فاینستاین، سناتوردموکرات ایالت کالیفرنیا ضمن بیان این مطلب گفته می شود:" من 15 سال است با ظریف آشنا هستم. هرچند ما اختلاف نظر هایی داشته ایم، وی دیپلمات مجربی است. به گفته وی اقدامات ترامپ امکانات ایران برای بازگشت به پشت میز مذاکرات را محدود ساخته و اوضاع فعلی را متشنج تر می کند.

خانم دایان فاینستاین در پایان می نویسد یگانه روش برای حل و فصل دیپلماتیک روابط با ایران مذاکره است و اعمال تحریم علیه ظریف به رسیدن به این هدف کمک نمی کند.

دیروز مقامات آمریکا محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران را در لیست تحریم های خود علیه جمهوری اسلامی  قرار دادند.

درسایت وزارت دارایی آمریکا آمده است: « نفر بعدی وارد شده به لیست تحریمی سازمان کنترل بر دارایی های خارجی وزارت دارایی آمریکا، محمد جواد ظریف است.»

روز چهارشنبه نماینده دولت آمریکا در گفتگوی تلفنی با خبرنگاران اعلام کرد: « ما امروز تحریم هایی را علیه وزیر امور خارجه ایران محمد جواد ظریف وضع می کنیم».

این مقام افزود: « ظریف ، نماینده دولت ایران در جامعه بین الملل است و در راس تبلیغات و جاه طلبی های این دولت در حمایت از برنامه هسته ای تهران ، ساخت موشک بالستیک و شبکه های تروریستی قرار دارد. ظریف همچنین از آزار و اذیت ملت ایران توسط دولت این کشور دفاع می کند.»

وی ادامه داد: « اگر چه برای آمریکا بسیار مهم بود که احتمال گفتگوی دیپلماسی را حفظ کند اما صبر ما لبریز شده است. مدت زمانی طولانی با این دید که او نماینده رسمی درست و معتبر  ایران است از کارهایش چشم پوشی کردیم و امروز رئیس جمهور ترامپ تصمیم گرفت که دیگر بس است.»

دولت آمریکا همچنین اطلاع داد که درخواست محمد جواد ظریف که تحت تحریم های آمریکا قرار گرفته است را برای حضور در جلسه سازمان ملل متحد در نیویورک به صورت جداگانه بررسی خواهد کرد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала