برگزاری نمایشگاه کاریکاتور ملکه کشتی‌ربا در تهران

© Photo / IRNAبرگزاری نمایشگاه کاریکاتور ملکه کشتی‌ربا در تهران
برگزاری نمایشگاه کاریکاتور ملکه کشتی‌ربا در تهران - اسپوتنیک ایران
Telegram
نمایشگاه هنرهای تجسمی با عنوان «ملکه کشتی ربا» با همت بنیاد فرهنگی روایت فتح در مجتمع فرهنگی و هنری اسوه تهران فردا برگزار می شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، این نمایشگاه  شامل ۴۰ کارتون و کاریکاتور از ۱۴ هنرمند متعهد و متخصص است که به موضوع توقیف نفتکش ایرانی «گریس ۱» از سوی نیروی دریایی بریتانیا  خواهد پرداخت.

مسعود شجاعی طباطبایی دبیر نمایشگاه در خصوص علت برپایی نمایشگاه در قالب کاریکاتور و کارتون گفت: کاریکاتور رسانه ای با زبان جهانی ست و لازم دانستیم همه حقایق را در خصوص این دزدی در قالب نماشگاه «ملکه کشتی ربا» بیان کنیم.

همچنین محمد حبیبی مدیر انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس نیز برپایی این نمایشگاه را در راستای ترویج فرهنگ مقاومت و در پاسخ به گستاخی دولت مکار انگلیس عنوان کرد.

نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «ملکه کشتی ربا» از روز شنبه ۵ لغایت ۲۵ مرداد ماه از ساعت ۹ الی ۱۹ در مجتمع فرهنگی و هنری اسوه واقع در خیابان انقلاب اسلامی، تقاطع خیابان بهار جنوبی جنب پل روشندلان پلاک ۴۵۳ میزبان علاقمندان خواهد بود.

این اولین بار نیست که در تهران چنین نمایشگاه هایی برگزار می شود .پس از اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود به جای «خلیج فارس» از نام خلیج عربی استفاده کرد ایرانیان  در سرتاسر دنیا تلاش کردند تا به هر وسیله ای که شده اعتراض و احساسات تلخ خود را به ترامپ نشان دهند و نمایشگاهی از آثار کاریکاتور با موضوع «خلیج همیشه فارس» با محوریت صحبت های ترامپ در ایران برپا شد.

 نیروی دریایی انگلیس روز پنجشنبه گذشته چهارم ژوئیه (۱۳ تیر) با این ادعا  که کشتی «گریس ۱» در حال حمل نفت به پالایشگاهی در سوریه بوده است، ‌ این نفتکش عظیم را در ساحل جبل‌ الطارق توقیف کرد.

این ابرنفتکش از ایران حرکت کرده بود و حامل نفت خام این کشور بود. ایران در اعتراض به توقیف این ابرنفتکش، سفیر بریتانیا در تهران را به وزارت امور خارجه احضار کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала