سپاه پاسداران ایران از توقیف یک نفتکش خارجی در خلیج فارس خبر داد

© AP Photo / Mahdi Marizadتوقف کشتی های حامل بار برای ایران به‌دلیل تحریم‌ها
توقف کشتی های حامل بار برای ایران به‌دلیل تحریم‌ها  - اسپوتنیک ایران
Telegram
گشت‌های شناور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ، کشتی خارجی ‌حامل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق را در جنوب جزیره لارک در خلیج فارس توقیف کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، روابط عمومی منطقه یکم دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد: طی عملیات رصد و کنترل ترددهای شناوری در خلیج فارس به منظور کشف و مقابله با قاچاق سازمان یافته در روز یکشنبه مورخ 23 / 4 / 98 گشت های شناوری منطقه یکم دریایی سپاه در خلیج فارس و تنگه هرمز پس از اطمینان از حمل قاچاق سوخت توسط یکی از کشتی های خارجی در اقدامی غافلگیر کننده این کشتی را که حامل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق بود را پس از هماهنگی و حکم مراجع قضایی ،در جنوب جزیره لارک توقیف کردند.

در این اطلاعیه افزوده شده است: این کشتی که ظرفیت حمل 2 میلیون لیتر سوخت را دارد با 12 خدمه خارجی در حال عزیمت  برای تحویل سوخت قاچاق دریافتی از لنج های ایرانی به کشتی های بیگانه در مناطق دور تر بود که با هوشمندی رزمندگان نیروی دریایی سپاه ناکام ماند.

روابط عمومی منطقه یکم نیروی دریایی سپاه در پایان با تکذیب ادعای رسانه‌های غربی مبنی بر توقیف کشتی دیگری در روزهای اخیر توسط ایران و اشاره به اینکه پرونده تخلف کشتی حامل سوخت قاچاق در سیر مراحل رسیدگی قضایی قرار دارد تاکید کرده است: یگان های شناوری این منطقه طبق روال جاری با اشراف اطلاعاتی همه جانبه، مأموریت های امنیتی و مقابله با قاچاق سازمان یافته سوخت را با قاطعیت و هوشمندی را به ‌طور شبانه‌روزی اجرا و در صیانت از منافع و سرمایه‌های ملت ایران لحظه‌ای درنگ نمی کنند.

بتازگی خبرگزاری اسوشیتد پرس اطلاع داده بود  تانکر ریاح که درامارات متحده عربی ثبت شده است چند روز پیش در زمان عبورش از تنگه هرمز مسیرش را به سمت ایران تغییر داده و سپس از ارسال اطلاعات مربوط به محل خود خودداری نمود.

این خبرگزاری اعلام کرد  فعلا مشخص نیست پس از ساعت 23.00 عصر شنبه 13 ژوئیه به وقت محلی برای این تانکر که با پرچم پاناما حرکت می کرد، چه اتفاقی افتاده است.

دیرتر رسانه های آمریکایی اعلام کردند که ممکن است ایران در تصرف نفتکش گم شده دست داشته باشد و از سوی دیگر یک مقام اماراتی تعلق این نفتکش به کشور خود را تکذیب کرد.

به دنبال آن سخنگوی وزارت امورخارجه ایران از کمک به یک نفتکش خارجی  به دلیل نقص فنی در خلیج فارس، خبر داد. سید عباس موسوی گفت: همچنان در حال ارائه کمک فنی مناسب به آن هستیم

سید عباس موسوی سه شنبه شب با اعلام این خبر افزود: یک نفتکش خارجی به دلیل نقص فنی در خلیج فارس دچار مشکل شد که طبق مقررات بین‌المللی نیروهای ایرانی پس از دریافت درخواست کمک به سوی آن رفته و توسط یدک‌کش به سمت آب‌های ایران کشیده شده تا تعمیرات لازم روی آن صورت پذیرد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала