افشاگری های جدید علیه ترامپ

© REUTERS / Jonathan Ernstافشاگری های جدید علیه ترامپ
افشاگری های جدید علیه ترامپ - اسپوتنیک ایران
Telegram
مایکل وولف نویسنده آمریکایی در کتاب جدیدش اسناد جدیدی حاکی از "اقدامات غیر قانونی" دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده را ارائه داده است.

به گزارش اسپوتنیک، مایکل وولف که با انتشار کتاب "آتش و خشم درون کاخ سفید ترامپ" به شهرت رسید، اکنون بار دیگر با کتاب "محاصره؛ ترامپ زیر آتش" گوشه ای از پرده اسرار تحقیقات «رابرت مولر» بازپرس ویژه تحقیق درباره ادعای دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا و "مانع تراشی های" دونالد ترامپ علیه این تحقیقات را کنار زده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از برنا، پایگاه خبری آمریکایی ان آر پی(NRP) روز چهارشنبه نوشت: تحقیقات حول تبانی کارزار ترامپ با روس‌ها و مانع تراشی رئیس جمهوری در اجرای عدالت در پرونده مولر و مهمتر از آن، خودداری بازپرس ویژه تحقیق انتخابات ۲۰۱۶ از اشاره به این موضوع در گزارش نهایی بخش‌های اصلی و جذاب کتاب دوم وولف را تشکیل می‌دهد که می‌تواند به موقعیت کنونی وی در نزد افکار عمومی آسیب وارد کند.
وولف اظهار کرده که اطلاعات "مانع تراشی ترامپ" را از دفتر بازپرس ویژه تحقیقات درباره پرونده تبانی و دخالت روسیه (رابرت مولر) به دست آورده است.
دفتر مولر سخنان وولف را ادعا جنجالی خوانده و آن را رد کرده است.
در کتاب «محاصره؛ ترامپ زیر آتش» ادعا شده که مولر در نهایت، اسناد و مدارک اقدامات غیرقانونی و سوء استفاده‌های رئیس‌جمهوری از مقام خود را بایگانی و از آنها استفاده نکرده است.
وی همچنین در کتابش به " استیو بنن" استراتژیست ارشد سابق ترامپ و همکار سابق رئیس‌جمهوری آمریکا در «مؤسسه ترامپ» حمله کرده و این شرکت خانوادگی را یک «مؤسسه مجرم و بزهکار» خوانده است.
در این کتاب فشار رئیس‌جمهوری آمریکا و مانع تراشی‌های او شامل موارد زیر است:
— فشار بر وزارت دادگستری یا نهادهای فدرال
— مذاکرات پنهانی ترامپ و پیشنهاد رشوه به شاهدان و قربانیان
— اقدامات تلافی جویانه علیه شاهدان و قربانیان
پیش بینی می‌شود؛ انتشار این کتاب همچون کتاب نخست وولف با واکنش گسترده اصحاب رسانه، کارشناسان سیاسی و مقامات رسمی مواجه شود.
کتاب اول «مایکل وولف» تحت عنوان آتش و خشم در کاخ سفید با استقبال گسترده همراه شد و فروش بالایی داشت. این کتاب که ترامپ آن را سرشار از دروغ نامیده، آشفتگی در کاخ سفید را ترسیم می‌کند و رئیس جمهوری را به تصویر می‌کشد که برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ فاقد آمادگی بود و دستیارانش به دیده تحقیر به توانمندی‌های وی نظر افکنده بودند.
نویسنده این کتاب مدعی است که همه اعضای کارکنان ارشد تیم ترامپ، شایستگی روانی وی برای حفظ پست ریاست جمهوری را زیر سوال می‌برند.
در پی انتشار کتاب 'آتش و خشم در کاخ سفید'، وکلای حقوقی دونالد ترامپ تلاش زیادی برای توقف توزیع آن کردند. مایکل وولف نویسنده این کتاب که برای نوشتن آن با ۲۰۰ نفر از نزدیکان دونالد ترامپ همچون 'استیو بنن' مصاحبه کرده و در توصیف دونالد ترامپ، گفته بود وی دارای رفتاری بسیار کودکانه است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала