افشای محل اختفای احتمالی البغدادی توسط مقام سابق دولت عراق

© AP Photo / Militant videoافشای محل اختفای البغدادی توسط مقام سابق دولت عراق
افشای محل اختفای البغدادی توسط مقام سابق دولت عراق - اسپوتنیک ایران
اشتراک
وزیر سابق عراق اذعان داشت که هواپیماهای کشورهای بزرگ ، سرکرده داعش را به مکان امنی منتقل کرده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی السومریه، باقر الزبیدی وزیر سابق دولت عراق روز چهارشنبه اطلاعات خاصی را در خصوص ابوبکر البغدادی سرکرده ارشد گروه تروریستی داعش و محل حضور و نقشه های آینده وی افشا نمود.
این مقام سابق عراقی گفت: نوار ویدئویی اخیر البغدادی در سوریه ضبط شده بود، اما هواپیماهای قدرت های بزرگ او را به همراه گروهی از سران خارجی داعش به منطقه امنی منتقل کردند تا نقشه ترسیم شده برای البغدادی به منظور برهم زدن امنیت کشورهای منطقه و برخی کشورهای بزرگ را تکمیل کنند.
وی اذعان داشت: "سران میانی و داعشی های اسیر شده در مناطق الباغوز و رقه سوریه برای گسستن ترکیه با هماهنگی نیروهای کُرد موسوم به "نیروهای سوریه دموکراتیک" (قسد) و زیر نظر بین المللی به کار گرفته خواهند شد."
الزبیدی خاطر نشان کرد: در دوره زمانی که نبردها در منطقه الباغوز متمرکز شد و رسانه ها روی خروج کودکان و زنان از اردوگاهها تمرکز کردند، البغدادی از سوریه و عراق خارج شد.
الزبیدی بیان داشت که به نظر می رسد "البغدادی یا در شمال افغانستان برای گشوده جبهه ای در آسیای میانه حضور دارد یا اینکه برای تکمیل طرح بهار آفریقایی که سناریوی اول آن شکست خورد و از طرح جایگزینی کمک گرفته شد، به آفریقا منتقل شده است".
این مقام سابق عراقی تاکید کرد: آنچه در لیبی و الجزایر و سودان انجام شده و می شود، گامی در این طرح است و به دنبال آن تونس و مغرب و کشورهای دیگر آفریقایی قرار دارند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала