آمریکا، با ناو هواپیمابر خود در دریای مدیترانه، روسیه را تهدید کرد

© AP Photo / Chief Mass Communication Specialist Christopher Delano/U.S. Navyآمریکا، با ناو هواپیمابر خود در دریای مدیترانه، روسیه را تهدید کرد
آمریکا، با ناو هواپیمابر خود در دریای مدیترانه، روسیه را تهدید کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
سفیر آمریکا در روسیه می گوید که ناوهای هواپیمابر آمریکایی در دریای مدیترانه سیگنالی برای تهدید روسیه هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سخنان سفیر ایالات متحده در روسیه "جان هانتسمن" در گزارش ناوگان ششم نیروی دریایی ایالات متحده، حضور ناوهای هواپیمابر آمریکایی در دریای مدیترانه سیگنالی برای تهدید روسیه است. 

ناو آمریکایی تحت نظر کشتی های ناوگان دریای سیاه روسیه - اسپوتنیک ایران
ناو آمریکایی تحت نظر کشتی های ناوگان دریای سیاه روسیه

هانتسمن گفت: "ارتباطات دیپلماتیک و گفتگو، همراه با سیستم های قدرتمند دفاعی این کشتی ها، نشانه ای برای روسیه است که اگر واقعا این کشور به دنبال بهبود روابط با ایالات متحده باشد، باید فعالیت های بی ثبات کننده خود را در سراسر جهان متوقف کند."

به گفته وی، هر ناو هواپیمابر در دریای مدیترانه "صد هزار تن دیپلماسی بین المللی" را نشان می دهد.

گفتنی است، دو گروه حامل نیروی دریایی ایالات متحده در روز 23 آوریل عملیات مشترک را در منطقه آغاز کردند. در کل، این مانور شامل بیش از 130 هواپیما، ده کشتی، از جمله ناوهای هوایی ایالات متحده آمریکا من جمله آبراهام لینکلن و… همچنین نه هزار ملوان و دریانورد است.

گفتنی است، پیش از این ولادیمیر کوزین' کارشناس ارشد انستیتو مطالعات استراتژیک وزارت امور خارجه روسیه، طی سخنانی اعلام کرد که ناوشکن جنگی امریکایی مجهز با سلاح های موشکی هدایت شونده (URO) از نوع Arleigh Burke ، تهدیدی واقعی برای موشک ها و کشتی های جنگی روسیه می باشد.  آرلی برک بهترین، قدرتمندترین و پرتعدادترین ناوشکن در خدمت است و نیروی دریایی آمریکا ۶۴ فروند از این ناوشکنها را در خدمت دارد. آرلی برک در سال ۱۹۹۱ وارد خدمت نیروی دریایی آمریکا شد و امروزه در نقشهای دفاع هوایی و موشکی، ضد سطح، ضد زیردریایی و حمله زمینی به کار گرفته می‌شود.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала