چرا دارایی‌های ایران باید ضبط شوند؟

© AP Photo / Chao Soi Cheongقربانیان 11 سپتامبر
قربانیان 11 سپتامبر - اسپوتنیک ایران
Telegram
حکم دادگاه کانادا به خانواده‌های قربانیان یازده سپتامبر اجازه می دهد برای ضبط دارایی‌های ایران اقدام کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه «ادمنتون»، طبق اسناد دادگاهی، یک دادگاه در آلبرتا در تاریخ 13 مارس، یک رأی 7.01 میلیارد دلاری علیه ایران و سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی این کشور به ثبت رسانده است.

داگ لنوکس، وکیل حقوقی دادخواست‌های آمریکا گفته است: «ثبت این رأی در استان آلبرتا کانادا به این معنی است که اگر دارایی‌های ایران در آلبرتا وجود داشته باشد و شما بتوانید این دارایی‌ها را پیدا کنید، می‌توانید این دارایی‌ها را ضبط کرده و از آنها به عنوان غرامت برای قربانیان تروریسم استفاده کنید».

عربستان تمامی دارایی های خود در کانادا را می فروشد - اسپوتنیک ایران
عربستان تمامی دارایی های خود در کانادا را می فروشد

وی در توجیه این اقدام دادگاه آلبرتا مدعی شد: «کشورهایی که از تروریسم حمایت می‌کنند، حق ندارد با کشورهای دموکراسی‌ وارد فعالیت‌های اقتصادی شوند و انتظار این نوع واکنش‌ها را نیز نداشته باشند».

لنوکس گفته است که قانون اجرای عدالت برای قربانیان تروریسم به عنوان نوعی تحریم تجاری عمل می‌کند و اگر ایران بخواهد با شرکت‌های کانادایی تجارت کند — اگر بخواهد تعاملاتی تجاری در آلبرتای کانادا در رابطه با کسب دانش و تخصص در حوزه‌های صنعت نفت و دیگر حوزه‌ها داشته باشد، باید مدارک و شواهدی ارائه شود که این ادعاها را رد کند.

دادخواست اوایل ماه ژوئیه سال گذشته مطرح شده بود که در آن از دولت ایران و یک سری نهادهای دولتی از جمله سپاه پاسداران، شرکت ملی نفت ایران، هواپیمایی ایران و بانک مرکزی این کشور به عنوان خوانده یاد شده بود. اعلام شده بود که ایران اصلا نماینده‌ای برای دفاع از خود به دادگاه آلبرتا اعزام نکرده بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала