تخلیه ۱۷۴ شهر و روستا در خوزستان برای احتمال افزایش خروجی سد کرخه

Telegram
بر اساس آمار سازمان مدیریت بحران، استان های لرستان، خوزستان و گلستان بیشترین خسارت ها را در سیلاب های اخیر ایران داشتند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، بهنام سعیدی سخنگوی سازمان مدیریت بحران بیان داشت: بجز پنج روستا گاز همه روستاهای سیل زده در این دو منطقه وصل شده است.
وی افزود: علت اصلی وصل نشدن برق در پلدختر تامین امنیت مردم است زیرا در این شرایط تعدادی از مردم به علت برق گرفتگی جان خود را از دست داده اند.
سخنگوی سازمان مدیریت بحران ایران خاطر نشان کرد: همچنان شاهد خروجی آب از سد کرخه هستیم و احتمال افزایش حجم خروجی آب از این سد وجود دارد.
سعیدی تاکید کرد: تاکنون 174 شهر و روستا در استان خوزستان از بیم وقوع سیل تخلیه شده اند و احتمال افزایش روستاهایی که باید تخلیه شوند وجود دارد.
این مقام ادامه داد: در منحرف کردن آب از مناطق مسکونی به زمین های کشاورزی خساراتی به این زمین ها وارد شد که قابل جبران است زیرا اولویت اصلی حفظ جان مردم است.

جزئیات کمک های بشردوستانه روسیه به مسکو - اسپوتنیک ایران
جزئیات کمک های بشردوستانه روسیه به ایران

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور خاطر نشان کرد: تاکنون 70 درصد آب در آق قلا تخلیه شده است. تا 10 فروردین 262 میلی متر باران در کشور بارید که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 165 درصد افزایش دارد.
وی افزود: از 150 تالاب کشور بر اثر بارندگی های اخیر 40 پهنه آبی احیا شده است.
سعیدی توضیح داد: به سیل زدگان اطمینان می دهیم که نیروهای امدادی، مسئولان و نیروهای جهادی تا خارج کردن آخرین قطره آب از خانه هایشان در کنار آنها خواهند ماند.
سعیدی همچنین اطلاع داد: بر اثر سیل های اخیر 70 نفر از هموطنانمان در استان های سیل زده جان خود را از دست دادند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала