مسکو خواستار آرامش طرفین درگیر در لیبی شد

© Sputnik / Vladimir Astapkovich /  /  مراجعه به بانک تصاویر مسکو خواستار آرامش طرفین درگیر در لیبی شد
مسکو خواستار آرامش طرفین درگیر در لیبی شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
مسکو از طرفین درگیر در لیبی خواست تا خویشتنداری کنند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه از تمامی احزاب در لیبی خواست تا آرامش خود را حفظ کرده و خویشتنداری کنند.

فرودگاه طرابلس در کنترل ارتش ملی لیبی - اسپوتنیک ایران
فرودگاه طرابلس در کنترل ارتش ملی لیبی
در این بیانیه آمده؛ گزینه نظامی می تواند شرایط در این کشور دشوارتر کند و منجر به افزایش قربانی و خرابی ها بیشتر می شود. همچنین این اقدامات باعث به تاخیر افتادن فرایند جوامع بین المللی تحت نظارت سازمان ملل و با هدف ایجاد دولتی موثر از طریق انتخابات می شود.

مسکو به دعوت آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد مبنی بر توقف عملیات نظامی در لیبی و پیش روی ارتش ملی به طرابلس می پیوندد.

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد؛ ارتش ملی لیبی، از جمله دولت وفاق ملی که در عرصه بین الملل به رسمیت شناخته می شود، نیروهای خود را بسیج و تقویت می کند.

در ادامه این بیانیه آمده؛ رویارویی مسلحانه گسترده، تهدیدی واقعی به شمار می آید و آنتونیو گوترش (دبیر کل سازمان ملل متحد) نگرانی جدی خود نسبت به اتفاقات اخیر لیبی را ابراز کرده و خواهان جلوگیری از اظهارات تند و متوقف کردن عملیات نظامی شده است. ما (روسیه) نیز به این دعوت می پیوندیم.

روز پنجشنبه مارشال خلیفه حفتر، فرمانده ارتش ملی لیبی به نیروهای تحت امر خود دستور حمله به طرابلس را برای آزادی از تصرف تروریست ها صادر کرد.

لیبی از سال 2011، پس از حمله ائتلاف غرب و فروپاشی حکومت «معمر قذافی» درگیر آشوب و ناآرامی است و در حال حاضر دو کانون قدرت در این کشور تشکیل شده است: شهر طبرق واقع در شرق لیبی که تحت کنترل حفتر و نیروهایش است و طرابلس پایتخت رسمی لیبی که تحت کنترل دولت وفاق ملی به ریاست السراج است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала