فرودگاه طرابلس در کنترل ارتش ملی لیبی

© AP Photo / Mohamed Ben Khalifaفرودگاه طرابلس در کنترل ارتش ملی لیبی
فرودگاه طرابلس در کنترل ارتش ملی لیبی - اسپوتنیک ایران
Telegram
ارتش ملی لیبی کنترل فرودگاه طرابلس را در اختیار گرفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نزدیکان مارشال خلیفه حفتر، فرمانده ارتش ملی لیبی، کنترل فرودگاه بین المللی فرودگاه طرابلس به کنترل ارتش ملی لیبی درآمد.

منبع این خبر اعلم کرد: فرودگاه بین اللملی طرابلس در تصرف ارتش ملی لیبی است و در اطراف این فرودگاه درگیری هایی وجود دارد.

احمد المسماری، سخنگوی ارتش لیبی روز جمعه گفت که ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی مارشال خلیفه حفتر از چندین جهت به پایتخت، طرابلس حملاتی را انجام داده است، اما ارتش هنوز وارد پایتخت نشده است. وی همچنین افزود که تاریخ اتمام این عملیات را با توجه به شرایطی موجود نمی‌تواند اعلام کند اما تأیید کرد که این عملیات تا محقق شدن تمامی اهداف ادامه پیدا خواهد نمود.

روز پنجشنبه گذشته مارشال خلیفه حفتر، فرمانده ارتش ملی لیبی به نیروهای تحت امر خود دستور حمله به طرابلس برای آزادی از تصرف تروریست ها را صادر کرد.
رسانه گزارش داند که یگان های ارتش لیبی کنترل شهرهای گاریان و سورمان در جنوب پایتخت لیبی را به کنترل خود درآوردند.

لیبی از سال 2011، پس از حمله ائتلاف غرب و فروپاشی حکومت «معمر قذافی» درگیر آشوب و ناآرامی است و در حال حاضر دو کانون قدرت در این کشور تشکیل شده است: شهر طبرق واقع در شرق لیبی که تحت کنترل حفتر و نیروهایش است و طرابلس پایتخت رسمی لیبی که تحت کنترل دولت وفاق ملی به ریاست السراج است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала