کمپین دکترای کالبد شکافی برای ولیعهد عربستان + عکس

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / کمپین دکترای کالبد شکافی برای ولیعد عربستان
کمپین دکترای کالبد شکافی برای ولیعد عربستان - اسپوتنیک ایران
Telegram
دانشگاهی در تونس به درخواست رئیس‌جمهوری این کشور به پادشاه عربستان سعودی، دکترای افتخاری در حوزه تمدن عربی اعطاء می کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، دانشگاه "القیروان" در تونس با درخواست ریاست‌جمهوری این کشور مبنی بر اعطای دکترای افتخاری در حوزه تمدن عربی به «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی موافقت کرده.

در واکنش به این موضوع، سیاسیون و فعالان تونسی از دانشکده پزشکی این دانشگاه خواسته‌اند به «محمد بن‌سلمان» ولیعهد سعودی نیز "دکترای کالبدشکافی" اعطا کند. آنها به متهم شدن این شاهزاده سعودی در قتل "جمال خاشقجی" روزنامه‌نگار منتقد عربستانی اشاره دارند.

به گفته رسانه‌ های تونس، در حالی دانشگاه القیروان با اعطای دکترای افتخاری به ملک سلمان به پاسداشت تامین مالی چندین طرح عمرانی در استان القیروان از سوی عربستان موافقت کرده است که پیش از این، دانشگاه «الزیتونه» ضمن اجتناب از هر گونه ورود به جنجال‌های سیاسی، درخواست مشابه ریاست‌جمهوری تونس برای اعطای دکترای افتخاری را رد کرده بود.

فعالان و سیاسیون تونسی کمپین تمسخرآمیزی را در شبکه‌های اجتماعی راه انداختند و در جریان آن خواستار اعطای دکترای افتخاری در زمینه کالبدشکافی به ولیعهد سعودی شده‌اند.

در همین راستا، "سلیم بن حمیدان" وزیر سابق تونس در توئیتر خود نوشت به درخواست جناب رئیس‌جمهور، دانشکده پزشکی با اعطای دکترای افتخاری تخصص کالبدشکافی به ولیعهد سعودی موافقت می‌کند. یکی دیگر از فعالان نیز نوشته است: برای تونس جای هیچ افتخاری برای استقبال از "ابو منشار" (ارباب اره) و پدرش نیست. "سفاح مصر"! آنها باید در ارتباط با قتل(خاشقجی) شهادت دهند. آنها باید در برابر دادگاه محاکمه شوند؛ زیرا تاریخ و ملت‌های‌شان در این‌باره گواهی خواهند داد.

سفر اخیر محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به تونس با موجی از مخالفت‌ها و محکومیت‌ها همراه شد به نحوی که صدها تونسی در تظاهراتی اعتراضی، مخالفت خود را با این سفر وی اعلام کردند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала